Saganovci si delia tituly, súperi sú bez šance

Erik Baška, Peter Sagan a Juraj Sagan pred štartom MSR a ČR v cestnej cyklistike 2019. (Autor: Marko Erd SME)
Miloslav Šebela|30. jún 2019 o 19:38

Pri Saganovcoch je úspechom na šampionáte aj tretia priečka.

TRNAVA. Slovenskej cyklistike, aspoň tej cestnej, jednoznačne kraľujú Saganovci.

Posledných deväť titulov v cestných pretekoch si medzi sebou podelili bratia Juraj a Peter. V posledných rokoch vyhrávajú s výrazným náskokom.

Ostatní slovenskí cyklisti proti nim zvádzajú na šampionátoch márny boj.

Pritom niektoré tímy majú v porovnaní so Saganovcami početnú prevahu. Lenže nedokážu ju využiť.

Napríklad najlepší slovenský tím Dukla Banská Bystrica má v pelotóne viac dresov, ale nedokáže Saganovcov potrápiť.

Momentky z MSR a ČR v cestnej cyklistike 2019 v Trnave: fotogaléria

1.7.2019

Pre porovnanie - v rámci českého šampionátu nik nemá takú výraznú prevahu. Za posledných deväť rokov získalo titul osem rôznych pretekárov a víťazstvo jazdca kontinentálneho tímu nie je prekvapením.

Dvaja poslední českí majstri Josef Černý a František Sisr vyhrali ako jazdci kontinentálneho tímu Elkov - Author.

Pretekári WorldTour ako Zdeněk Štybar, Petr Vakoč a ďalší nemajú v súboji o titul žiadnu prevahu. Dalo by sa skôr povedať, že sú v nevýhode.

V rámci slovenského šampionátu je to práve naopak. Keď pred dvomi rokmi hladko získal Juraj Sagan titul v Žiari nad Hronom, vravel, že slovenská cyklistika spí.