+ 0,88 s

23.

Rebeka Jančová

+ 7,21 s

BANSKO. Švédka Hanna Elfman Aronssonová získala na juniorských MS v alpskom lyžovaní zlatú medailu v obrovskom slalome.

V utorkovej súťaži v bulharskom Bansku triumfovala s náskokom 75 stotín pred Nórkou Marte Monsenovou, bronz si vybojovala Neja Dvorniková zo Slovinska (+0,88).

Slovenská reprezentantka Rebeka Jančová obsadila 23. priečku, za víťazkou zaostala v súčte dvoch kôl o 7,21 sekundy.

Talentovaná členka Lyžiarskej akadémie Veroniky Velez-Zuzulovej však skončila v špeciálnej kategórii mladších junioriek do 18 rokov na bronzovom stupienku za Japonkou Miho Mizutaniovou a Fínkou Charlotte Henrikssonovou.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Na najlepšiu výrazne strácala, Jančová však získala bronz v špeciálnej kategórii