Prvé kolo slalomu najlepšie zvládol Pertl, Baláž skončil na 38. mieste

Adrian Pertl.
Adrian Pertl. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. feb 2021 o 11:35

Slovák sa predstaví v druhom kole.

CORTINA. Rakúsky lyžiar Adrian Pertl sa usadil na čele v 1. kole nedeľného slalomu na majstrovstvách sveta. V Cortine d'Ampezzo viedol o 14 stotín sekundy pred domácim Talianom Alexom Vinatzerom, priebežne tretí bol Nór Sebastian Foss-Solevaag s odstupom 0,16 s.

S číslom 73 štartoval slovenský reprezentant Filip Baláž, na najlepšieho lyžiara strácal 6 sekúnd a štyri stotiny. Umiestnil sa na 38. mieste a predstaví sa aj v druhom kole.

Jury na stretnutí kapitánov tímov v sobotu večer oznámila, že v druhom kole nepôjde v obrátenom poradí zvyčajná tridsiatka, ale len najlepšia pätnástka.

Pre výnimku z pravidiel sa rozhodla pre obavy z vysokých popoludňajších teplôt a týmto krokom chcela zabezpečiť čo najkvalitnejší podklad na boj o medaily.

Prvé kolo dokončilo 55 zo stovky lyžiarov. Všetci sa predstavia v druhom kole, ktoré sa začína o 13.30 hod.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Prvé kolo slalomu najlepšie zvládol Pertl, Baláž skončil na 38. mieste