Slovenský štvorkajak postúpil na kilometri priamo do finále MS

Slovenský štvorkajak. (ilustrašná fotografia)
Slovenský štvorkajak. (ilustrašná fotografia) (Autor: TASR/MTI)
Sportnet|21. aug 2019 o 12:25

Do semifinále postúpili Mládková a Ladičová

BRATISLAVA. Slovenský štvorkajak v zložení Denis Myšák, Ákos Gacsal, Gábor Jakubík, Juraj Tarr postúpil na neolympijskej tisícmetrovej trati priamo do finále na majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede.

Spomenuté kvarteto ovládlo svoju rozjazdu a v piatok zabojuje o cenné kovy.

Do finále, ktoré je na programe v piatok o 16.03 h prenikli aj posádky Maďarska, Bieloruska, Nemecka, Ruska a Španielska.

Kanoistka Gabriela Ladičová obsadila v rozjazde na päťstovke štvrté miesto, keď za prvou Číňankou Ja-nan Ma zaostala o viac ako päť sekúnd.

Do finále sa prebojovala iba víťazka, ďalších šesť žien putovalo do semifinále. V ňom sa predstaví slovenská zástupkyňa vo štvrtok o 15.18 h.

Postup do semifinále si vybojovala aj skúsená kajakárka Ivana Mládková. V šprinte K1 na 200 mdetrov skončila v stredu popoludní vo štvrtej rozjazde tretia, pričom istotu semifinále malo prvých päť lodí v cieli.

Mládková bude mať svoje semifinále v piatok o 16.28 h.

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Slovenský štvorkajak postúpil na kilometri priamo do finále MS