Američanky si z Bratislavy odvážajú zlato, v predĺžení rozhodla Zanonová

Zľava: Makenna Webster z USA a Jenna Buglioni z Kanady počas finále majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji hráčok do 18 rokov.
Zľava: Makenna Webster z USA a Jenna Buglioni z Kanady počas finále majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji hráčok do 18 rokov. (Autor: Jana Birošová SITA)
SITA|2. jan 2020 o 23:26

Bronz získali Rusky.

BRATISLAVA. Hráčky USA sa stali majsterkami sveta medzi hokejistkami do 18 rokov. Na svetovom šampionáte v Bratislave vo štvrtkovom finálovom súboji zdolali Kanaďanky 2:1 po predĺžení.

V riadnom hracom čase už v 15. min ujali vedenia Američanky zásahom Abbey Murphyovej, no v 46. min vyrovnala Sarah Paulová a poslal duel do predĺženia.

V ňom mali hokejistky USA viacero veľmi dobrých šancí na skórovanie, no víťazný gól dosiahla až v 77. min Kiara Zanonová.

Američanky na tomto fóre získali už ôsme zlato, na svojom konte majú aj päť strieborných medailí. Hráčky USA ešte ani raz nechýbali vo finále.

Kanaďankám sa nepodarilo obhájiť zlato spred roka a tentokrát si pripísali šieste striebro, okrem toho vybojovali aj päť titulov a jeden bronz. Vo finále chýbali len raz - v roku 2018.

Bronz si z Bratislavy odnášajú Rusky, ktoré v zápase o 3. miesto zdolali Fínky hladko 6:1. Slovenky na turnaji obsadili posledné 8. miesto a minimálne na jeden rok sa lúčia s elitnou kategóriou.

MS v hokeji hráčok do 18 rokov

Finále

  • Kanada - USA 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 46. Paulová (Naudová) - 15. Murphyová, 77. Zanonová (Nicholsonová)

O 3. miesto

  • Rusko - Fínsko 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)

Góly: 13. Glucharevová (Boriskovová), 19. Poňatovská (Glucharevová, Butorinová), 29. Glucharevová (Markovová), 44. Markovová (Lifatovová, Škaľovová), 55. Sviridovová (Škaľovová, Markovová), 60. Glucharevová (Šaškinová, Archipovová) - 46. Salonenová (Rantalová, Tervonenová)

Konečné poradie: 1. USA, 2. Kanada, 3. Rusko, 4. Fínsko, 5. Švédsko, 6. Česko, 7. Švajčiarsko, 8. Slovensko

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Reprezentácie»Američanky si z Bratislavy odvážajú zlato, v predĺžení rozhodla Zanonová