Majster sveta sa tešil len chvíľu, potom ho diskvalifikovali. Štoček sa posunul v poradí

Samuel Battistella po tom, ako sa dozvedel, že sa stal majstrom sveta.
Samuel Battistella po tom, ako sa dozvedel, že sa stal majstrom sveta. (Autor: TASR)
SITA|27. sep 2019 o 19:37

Holanďan porušil pravidlá.

MS v cyklistike 2019

Muži do 23 rokov - preteky s hromadným štartom (Doncaster - Harrogate, 173 km)

1.Samuel BattistellaTaliansko3:53:52 h
2.Stefan BisseggerŠvajčiarskorovnaký čas
3.Thomas PidcockV. Britániarovnaký čas
29.Matúš ŠtočekSlovensko+3:02 min
103.Adam FoltánSlovensko+20:35
104.Lukáš KubišSlovensko+20:35

BRATISLAVA. Talian Samuel Battistella sa stal v piatok majstrom sveta v pretekoch s hromadným štartom na šampionáte v cestnej cyklistike v anglickom Yorkshire.

V šprinte vedúcej 7-člennej skupiny mal v závere najviac síl Holanďan Nils Eekhoff. Napokon sa však víťazom nestal, lebo bol dodatočne diskvalifikovaný pre nedovolenú jazdu v závetrí tímového auta po páde v strednej časti pretekov.

Z nečakanej zlatej medaily sa teší pôvodne druhý Talian Samuele Battistella, zo striebra Švajčiar Stefan Bissegger a z bronzu domáci Thomas Pidcock.

Muži do 23 rokov súťažili na trase dlhej 173 km z Doncasteru do Harrogate a v šprinte vedúcej 7-člennej skupiny mal v závere najviac síl práve Holanďan.

Piatkové preteky poznačilo nepriaznivé počasie. Organizátori preto skrátili trať na 173 km. Pôvodne mali cyklisti po príchode z Doncasteru do Harrogatu absolvovať v cieľovom meste tri okruhy, no išli sa iba dva. Najmä v úvode pretekov husto pršalo.

Najlepší z tria Slovákov Matúš Štoček sa posunul na 29. priečku s odstupom vyše 3 minút na víťaza. Adam Foltán a Lukáš Kubiš prišli do cieľa s výrazným mankom 20:35 min na stotreťom, resp. stoštvrtom mieste.

Nachádzate sa tu: