Jakub Grigar.
Jakub Grigar. (Autor: TASR)
SITA|19. júl 2017 o 11:08

Slovensko hostí svetový šampionát juniorov a pretekárov do 23 rokov.

BRATISLAVA. Jedenásť z celkového počtu 12 slovenských lodí si v stredu vybojovalo postup do semifinále na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome v Čunove.

Medzi kajakármi do 23 rokov idú ďalej už z prvej kvalifikácie všetky tri posádky - Andrej Málek zo šiesteho miesta, Jakub Grigar z jedenástej pozície a Radoslav Mikó z osemnástej priečky.

"Teší ma najmä postup, pretože už ráno som cítil, že to nebude úplne ono. Verím, že v piatok to bude lepšie. Na trati som sa trápil," povedal piaty z OH 2016 v Riu de Janeiro Jakub Grigar.

"Vrch trate som šiel naplno, v spodnej časti som na istotu. Nikto nešiel na sto percent, bolo by hlúpe riskovať," poznamenal Andrej Málek.

V rovnakej vekovej kategórii medzi kanoistkami z prvej jazdy postúpili štrnásta Simona Maceková a sedemnásta Eva Diešková.

Cieľ bol postúpiť z prvej kvalifikácie a to sa mi podarilo splniť. Šlo sa mi veľmi dobre, nemala som problémy.

Simona Maceková, slovenská reprezentantka

"Cieľ bol postúpiť z prvej kvalifikácie a to sa mi podarilo splniť. Šlo sa mi veľmi dobre, nemala som problémy. Začiatok mi vyšiel a potom som si to na trati užívala. Rada by som postúpila do finále a porovnala sa s najlepšími," prezradila Simona Maceková.

Emanuela Luknárová po 29. mieste v prvej kvalifikácii skončila v druhej na 18. pozícii a nepredstaví sa v semifinále.

Medzi kajakármi v juniorskej kategórii bol v prvej kvalifikácii najlepší Čech Tomáš Zima, ale ani Slováci si nepočínali zle. Všetci traja sa bez problémov dostali do postupovej tridsiatky a nebudú chýbať v semifinále.

Adam Gonšenica postúpil z 10. miesta, Matej Pašek z trinásteho a Patrik Juríček bol devätnásty. Záverečnou kvalifikačnou kategóriou v stredajšom programe budú juniorky v C1.

Záverečnou kvalifikačnou kategóriou v stredajšom programe boli juniorky v C1 a aj tam sa všetky tri Slovenky poponáhľali do semifinále, keďže postúpili už z prvej jazdy.

Monika Škáchová bola siedma, Simona Glejteková ôsma a Soňa Stanovská štrnásta. Najrýchlejšia bola Češka Eva Říhová.