Švajčiarski hokejisti sa tešia po strelenom góle v zápase Slovensko - Švajčiarsko na MS v hokeji 2023. (Autor: TASR)
Sportnet|18. máj 2023 o 21:54

Slováci na MS v hokeji 2023 podľahli Švajčiarsku 2:4.

RIGA. Slovenskí reprezentanti podľahli na MS v hokeji 2023 Švajčiarsku 2:4. Aj keď stav stretnutia bol dlhší čas vyrovnaný, súperi Slovákov mali hernú prevahu. Na strely vyhrali 36:13.

Skóre duelu otvoril v šiestej minúte delovkou Švajčiar Jonas Siegenthaler. Na obrancu New Jersey nadviazal útočník Winnipegu Nino Niederreiter, v piatej minúte druhej tretiny zvyšoval na 2:0.

O prvý gól do brány Švajčiarska na celom turnaji sa postaral Andrej Kudrna už 21 sekúnd po inkasovanom góle.

Na 3:1 mohol zvýšiť Kevin Fiala v trestnom strieľaní počas slovenskej presilovky. Fiala nepremenil a v presilovke vyrovnal Regenda.

V tretej tretine Švajčiari dominovali a vedenie im prinavrátil Christian Marti, aj keď puk do brány Samuela Hlavaja poslal tečom obranca Michal Ivan.

Na konečných 4:2 uzavrel najproduktívnejší Švajčiar Gaetan Haas gólom do prázdnej brány.

Kto zaujal, od koho ste čakali viac a kto najviac sklamal? Oznámkujte Slovákov za výkon proti Švajčiarsku. Najvyššia známka je 10, najnižšia 1.

Domov»MS v hokeji 2023»Helvéti potvrdili svoju veľkú silu. Oznámkujte Slovákov za výkon proti Švajčiarsku