18.05.2023 | Sk. B
6 - 2
(0:2, 1:0, 5:0)

Česko - Slovinsko, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2023 LIVE.
Česko - Slovinsko, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2023 LIVE. (Autor: Sportnet)
Sportnet|18. máj 2023 o 12:00 (aktualizované 18. máj 2023 o 17:50)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z MS v hokeji 2023: Česko vs. Slovinsko.

RIGA. Česko a Slovinsko dnes hrali ďalší zápas v skupine B na MS v hokeji 2023. Duel hostí Arena Riga v lotyšskom hlavnom meste.

Česi si po prehre s domácim tímom chceli napraviť reputáciu proti tímu, ktorý v doterajšom priebehu turnaja prehral všetky dueli so skóre 2:13.

Obe mužstvá sa na scéne svetových šampionátov stretli štyrikrát. Zakaždým boli úspešní Česi - najtesnejší výsledok 5:4 sa zrodil v roku 2006 práve v Rige.

A potvrdilo sa to aj teraz, keď Česi uspeli jasne 6:2. Nemali to však jednoduché, keď s outsiderom prehávali už 0:2. Patrila im však tretia tretina, v ktorej strelili až päť gólov.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos. Pozrite si aj program šampionátu, výsledky a tabuľky.

ONLINE: Česko - Slovinsko, MS v hokeji 2023 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2022/2023
18.05.2023 o 15:20
Česko
6:2
60' minúta
Ukončený
Slovinsko
Prehľad
Góly a asistencie: 39. Kubalík (Kempný, Tomášek), 44. Kubalík (Tomášek, Smejkal), 45. Červenka (Voženílek, Košťálek), 52. Kempný (Sobotka, Kubalík), 58. Kubalík (Zbořil), 59. Flek (Kempný, Dvořák) – 8. Verlič (Urbas), 12. Urbas (Gregorc, Jeglič). Rozhodca: Frandsen, Stolc – Cattaneo, Kroyer.
Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný hokejový večer.
Po prekvapivej prvej tretine, po ktorej Slovinci vyhrávali 2:0, nakoniec Česi víťazia pomerne jednoznačným výsledkom 6:2. Veľkú zásluhu má na tom Dominik Kubalík, ktorý strelil hattrick a pridal jednu asistenciu.
Koniec zápasu.
59:50
importantChlapík sa dostal do úniku, ale Gračnar puk vyrazil.
58:56
58:56
goalČesko dalo gól!
Gól strelil JAKUB FLEK, ktorý z nulového uhlu nachytal brankára Gračnara, ktorý si puk zrazil do brány.. Asistencie Michal Kempný, Tomáš Dvořák.
57:49
57:49
Slovinci to skúšali v šestici. Avšak ich prihrávku vystihol Zbořil, ktorý prihral DOMINIKOVI KUBALÍKOVI, a ten už mal ľahkú úlohu dopraviť puk do prázdnej brány. Kubalík dnes strelil hattrick.
Asistencie: Jakub Zbořil
57:25
Verličovu delovku od modrej vyráža Vejmelka vyrážačkou.
56:18
Česi sa dostali do prečíslenia traja proti dvom. Špaček sa snažil časovať prihrávku, tú však zblokoval Gregorc.
55:38
Jedna z mála šancí Slovinska v tejto tretine. Urbasova strela však bola zrazená na ochrannú sieť.
55:16
Zakázané uvoľnenie Česka.
54:25
Kempný nastreľoval puk pred bránu, Sobotka sa snažil tečovať. To sa mu však nepodarilo.
53:41
Voženílek dostal prihrávku pred bránu, avšak nezakončil.
52:00
Na ľade zostal ležať Jordán, ktorý ľad opúšťa v doprovode tímového lekára.
51:12
51:12
Zdá sa, že už je rozhodnuté. Sobotka z bránkovej čiary poslal prihrávku na zadnú žrď, kde si nakorčuľoval MICHAL KEMPNÝ, a ten strelou z prvej zvyšuje náskok svojho tímu.
Asistencie: Vladimír Sobotka, Dominik Kubalík
49:39
Čimžar skúšal tečovať puk pred bránou, Vejmelka puk vyráža. Následne sa Česi oslobodzujú len za cenu zakázaného uvoľnenia.
48:05
Kubalík to skúšal bekhendom z medzikružia, Červenka ešte skúšal dorážať, slovinský brankár puk skryl vo výstroji.
46:51
Tomášek zakončoval spoza obrancu Slovinska, trafil Gračnara do masky.
45:00
45:00
A Česi otáčajú skóre stretnutia. Voženílek poslal z pravého kruhu puk pred bránu, kde ho za chrbát slovinského brankára tečoval ROMAN ČERVENKA. Asistencie Daniel Voženílek, Jan Košťálek
43:47
43:47
A máme vyrovnané. Tomašek našiel prihrávkou cez os útočného pásma DOMINIKA KUBALÍKA, ktorý strelou z prvej strieľa svoj druhý gól v tomto stretnutí.
42:09
Pavlin vytečoval českú strelu na ochrannú sieť.
41:15
Černoch tečoval strelu Dvořáka, tento teč však netrafil bránu.
41:06
Košťálek svojou strelou trafil betón Gračnara.
40:29
Červenkovo zakončenie bolo zblokované defenzívou Slovinska.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 17:03.
Po druhej tretine je vo vedení outsider zo Slovinska, avšak už len o jeden gól. Presilovú hru na konci tretiny využil Dominik Kubalík.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:08
Flek netrafil bránu strelu z medzikružia.
38:19
38:19
Česi využívajú presilovú hru. Kempný prihral na ľavý kruh DOMINIKOVI KUBALÍKOVI, ktorý strelou z prvej prekonáva Gračnara pomedzi betóny.
Asistencie: Michal Kempný, David Tomášek
37:55
Ďalší Košťálkov pokus bol zblokovaný.
37:03
Košťálek to skúšal z uhlu na bližšie žrď, tú mal však Gračnar pokrytú.
36:51
Slovinci sa oslobodzujú zásluhou Pavlina.
36:43
Aleksandar Magovać – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
35:25
Česi sa momentálne nevedia dostať k strele.
34:18
Martin Kaut sa snažil prekvapiť Gračnara strelou z uhlu, ten bol však pozorný.
33:16
Jeglič to skúšal od modrej, Vejmelka si pripisuje ďalší úspešný zákrok.
33:00
33:00
Slovinsko sa dostalo do prečíslenia. Pance poslal puk na Drozga, ktorý skúšal bekhendové zakončenie. Vejmelka predviedol dobrý zákrok.
32:17
Kundrátek strieľal z prvej od modrej čiary. Gračnar však nemal problém tento puk chytiť.
31:45
Česi sú v plnom počte.
30:55
30:55
importantVeľký tlak Slovincov. Jeglič sám pred bránou zakončil, Vejmelka puk len vyrazil. Medzi kruhmi sa k puku dostal Urbas, ale hráčov stojacich pred bránou neprestrelil.
27:43
importantUrbasova tvrdá rana minule len tesne Českú bránu.
27:26
importantDrozg poslal krížnu prihrávku na Verliča, ktorý strieľal, ale Vejmelka podržal svoj tím.
26:19
Filip Chlapík – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
26:04
importantSobotka prihral na modrú čiaru Kundrátkovi, ten pálil z prvej. Strela mu však nevyšla.
24:57
Panceho dobrá strela skončila len na zadnom mantineli.
24:30
Slovinci sa oslobodzujú len za cenu zakázaného uvoľnenia.
23:15
Zakázané uvoľnenie na strane Česka.
23:03
Kempný pálil, Špaček sa snažil cloniť Gračnarovi, ten si však puk našiel a skryl ho vo svojej výstroji.
22:45
22:33
Po strele Chlapíka sa snažil dorážať Voženílek, Gračnar však podržal puk vo svojej výstroji.
21:46
Flek sa dostal po ľavej strane do úniku, strieľal bekhendom, Gračnar podržal svoj tím.
20:44
Magovać strieľal z pravého kruhu, bránku však netrafil.
20:22
Česi sa sa nasťahovali do útočného pásma, ale znova to bola kombinácia bez strely na bránu.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 16:07.
Po prvej tretinu tu máme prekvapivý výsledok, keďže Česi prehrávajú 0:2. A tak budú musieť doťahovať výsledok.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:50
19:50
importantSlovinci mohli pridať ďalší gól. Simšič dostal prihrávku pred bránu, našťastie pre Čechov nezakončil.
19:20
Jordánovu strelu od modrej čiary zblokovali obetaví Slovinci.
18:50
Pance si prehodil puk medzi nohami Košťálka, následne skúšal prekvapiť českého brankára bekhendovou strelou, ale neuspel.
17:14
Ďalší úspešný zákrok Gračnara, po strele z ľavej strany.
16:12
Mašičovu ranu zblokoval Smejkal.
15:45
15:45
Kubalík vyslal tvrdú ranu z prvej, ale znova netrafil bránu. O pár sekúnd mali šancu Slovinci, Vejmelka podržal svoj tím keď chytil strelu od modrej čiary.
14:53
Obetavý zákrok Jegliča, ktorý zblokoval strelu Dvořáka.
14:08
importantSlovinci mali veľkú príležitosť na tretí gól! Verlič sa ocitol pred českou bránou, ale už bol pod tlakom, a zakončiť nedokázal.
13:45
Voženílek dostal puk do útočného pásma, avšak Slovinci dobre zapracovali a puk Čechom zobrali.
12:05
11:49
11:49
goalSlovinsko dalo gól!
Tak toto je prekvapivý začiatok stretnutia. Slovinci využívajú presilovú hru a vedú 2:0. JAN URBAS vystrelil od modrej čiary a puk skončil za chrbtom Vejmelkom.
Asistencie: Blaž Gregorc, Žiga Jeglič
11:18
Tomáš Dvořák – 2 min., sekanie.
10:15
Česi síce boli v tlaku v útočnom pásme, ale neprišla ani jedna strela z ich strany.
09:14
Od modrej čiary pálil Pavlin, Vejmelka si s touto strelou poradil.
08:58
08:58
importantDvořák bol sám pred brankárom, ale bekhendovou kľučkou neprekonal Gračnara.
07:38
07:38
importantBeránek s Černochom sa rútili do prečíslenia. Ale ani jeden nedokázal prekonať slovinského brankára.
07:23
07:23
Slovinci vyhrali buly v útočnom pásme. Urbas strieľal od modrej čiary, puk tečoval pred bránou MIHA VERLIČ. Puk sa ešte odrazil od korčule Knota za chrbát Vejmelku.
Asistencie: Jan Urbas
06:31
Sabolič skúšal šťastie z veľkého uhlu, avšak bránu netrafil.
05:10
05:10
importantČesi sa rútili do prečíslenia, Tomášek prihrával Kubalíkovi, ale ten netrafil bránu z dobrej pozície.
04:13
Černochova strela z prvej tesne minula slovinskú bránu.
03:53
Prvá strela Slovinska v tomto zápase. Štebih strieľal od modrej, Vejmelka si pripisuje úspešný zákrok.
03:39
Z prvej strieľal Knot z medzikružia, Gračnar puk vyrazil betónom.
02:40
Slovinsko je v plnom počte.
02:31
Kubalík pálil, ale Gračnar bol pozorný.
01:32
Slovinci vyhadzujú puk cez všetky čiary.
00:49
Košťálkovu strelu vyráža Gračnar.
00:40
Aljoša Crnovič – 2 min., sekanie.
00:05
Úvodné vhadzovanie vyhrali Slovinci, okamžite puk nahadzujú do útočného pásma.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Česko: Vejmelka (Langhamer) – Kempný, Kundrátek, Dvořák, Košťálek, Jordán (A), Zbořil, Němeček, Knot – Červenka (C), Špaček, Kubalík – Smejkal, Černoch, Beránek – Flek, Sobotka (A), Tomášek – Kaut, Voženílek, Chlapík.
Tréner: Kari Jalonen

Slovinsko: Gračnar (Krošelj) – Pavlin (A), Gregorc, Crnovič, Magovać, Mašič, Štebih, Podlipnik – Verlič, Jeglič, Urbas (C) – Drozg, Tičar (A), Sabolič – Pance, Simšič, Kuralt – Maver, Tomaževič, Zajc.
Tréner: Matjaž Kopitar

Rozhodca: Frandsen, Stolc – Cattaneo, Kroyer.
Vítam Vás pri sledovaní ďalšieho zápasu Majstrovstiev sveta 2023 v ľadovom hokeji. V dnešnom zápase v B- skupine stretnú hokejisti Česka a Slovinska.

Česko – Česi si v prvom zápase poradili so Slovenskom 3:2, keď rozhodujúci gól strelil v presilovej hre Lukáš Sedlák. Druhý zápas odohrali proti Kazachstanu, s ktorým si poradili 5:1. V ďalšom zápase narazili na domácich Lotyšov, ktorým podľahli 3:4 po predĺžení. Česi majú na svojom konte sedem bodov.

Slovinsko - Slovinci na svoju prvú výhru na turnaji ešte čakajú. V prvom zápase narazili na Švajčiarov, ktorým podľahli jednoznačne 0:7. O deň neskôr podali bojovný výkon v zápase s Kanadou. S tou nakoniec prehrali 2:5. V ďalšom dueli narazil na Nórov, ktorým podľahli futbalovým výsledkom 0:1.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:20.

Tabuľka: Skupina B

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»MS v hokeji 2023»MS v hokeji 2023: Česi prehrávali s outsiderom už o dva góly, drámu však nedopustili