37.

Juraj Ulrich/Luboš Schwarzbacher

Ulrich Schwarzbacher Dakar Team

236

RIJÁD. Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko obsadil v nedeľňajšej 8. etape Rely Dakar 13. miesto.

Za víťazom Rossom Branchom z Botswany zaostal o 11:53 minúty. Jazdec stajne Slovnaft Rally Team zotrval v celkovom hodnotení na 13. priečke.

Slovenský štvorkolkár Juraj Varga prišiel do cieľa piaty. Juraj Ulrich a Ľuboš Schwarzbacher obsadili v kategórii classic 37. miesto a v celkovom hodnotení im patrí 12. pozícia.

Pretekári absolvovali 822 kilometrov so štartom v meste Al Duwandimi a cieľom v Rijáde, pričom samotný špeciál mal dĺžku 346 km.

Po 8. etape prišlo nachvíľu k zmene lídra, keď sa do čela dostal Američan Mason Klein, ktorý však napokon dostal dvojminútovú penalizáciu.

Poradie tak aj naďalej vedie jeho krajan Skyler Howes. Svitko stráca na lídra 1:07:43 h.

V kategórii štvorkoliek obsadil slovenský pretekár Juraj Varga 5. miesto, keď zaostal za víťazom Manuelom Andujarom z Argentíny o 15:37 min.

V celkovom poradí je rovnako piaty a stráca na prvého Francúza Alexandra Girouda 2:47:25 h.

Medzi automobilmi bol najrýchlejší Španiel Carlos Sainz, ktorý však neskôr inkasoval päťminútovú penalizáciu a na čele ho vystriedal francúzsky pretekár Sebastien Loeb.

V celkovom hodnotení sa nezmenilo nič, aj naďalej vedie Nasser Al-Attiyah na Toyote s viac ako hodinovým náskokom pred druhým Henkom Lateganom.

Medzi kamiónmi triumfoval Čech Martin Macík. Slováci Róbert Kasák, Tomáš Kazarka s Čechom Jaroslavom Kolářom na Tatre Buggyra prišli s mankom 1:28:39 h do cieľa na 19. mieste, celkovo im patrí 18. priečka. Vedie Čech Aleš Loprais.

+ 1:20:22 h

Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»Varga sa dostal do Top 5. Líder v Svitkovej kategórii sa zmenil iba na chvíľu