Rely Dakar 2023

Rely Dakar sú najslávnejšie motoristické preteky sveta. V roku 2023 ich hostí od 1. do 15. januára Saudská Arábia.

Na programe je prológ a 14 etáp. Pretekárov čaká aj jeden voľný deň.

Zo Slovákov štartuje medzi motocyklami Štefan Svitko a premiérovo má Slovensko zastúpenie aj v pretekoch štvorkoliek v podaní Juraja Vargu.

Slovák Juraj Varga vybojoval na Rely Dakar 2023 4. priečku v kategórii štvorkoliek.rozhovor
Miloslav Šebela05.11.2023
V seriáli MS bral striebro. Na Dakare chceme jazdiť s najlepšími, vraví Juraj VargaSlovák v tomto roku vyhral šesť pretekov.
Štefan Svitko po návrate z Rely Dakar 2023.
17.01.2023
Nebol som dosť rýchly, priznal Svitko. Ďalší Dakar? Niet cesty sp䝊tefan Svitko zhodnotil svoje účinkovanie na Rely Dakar 2023.
17.01.2023
Štefan Svitko.
Miloslav Šebela15.01.20233
O triedu pomalší? Tento Dakar mi nesedel, vraví SvitkoSi hrdina, chválil Svitka český súper
Štefan Svitko na Rely Dakar 2023.
15.01.20231
Dakar už pozná celkového víťaza, Svitko obhájil vlaňajšie umiestnenie Juraj Varga skončil v štvorkách na konečnom 4. mieste.
15.01.20231
14.01.2023
Vargu posunula vyššie penalizácia súpera, polepšil si aj SvitkoPretekári absolvovali predposlednú etapu.
14.01.2023
Rely Dakar 2023.
13.01.20232
Svitko obsadil v 12. etape šestnáste miesto, Varga vyrovnal svoj najlepší výsledokV priebežnej kvalifikácii je Svitko naďalej štrnásty.
13.01.20232
12.01.2023
Svitko skončil 11. etapu v tretej desiatke, celkovo si však nepohoršilJuraj Varga obsadil vo štvrtok piatu pozíciu, celkovo sa nachádza už na štvrtom mieste.
12.01.2023
Argentínsky pretekár Kevin Benavides počas Rely Dakar 2023.
11.01.2023
Dakar má nového lídra, Loprais sa po tragédii rozhodol odstúpiťŠtefan Svitko klesol na štrnáste miesto.
11.01.2023
Aleš Loprais.
11.01.20231
Na Dakare zomrel fanúšik, príčinou je zrážka s kamiónom LopraisaČeský pretekár z pretekov odstúpil.