3.

Manuel Andujar

Argentína

+5:55 min

Al DAWADIMI. Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko obsadil 10. miesto vo svojej kategórii v 2. etape Rely Dakar.

Jeho krajan Juraj Varga si zopakoval umiestnenie z prvej etapy a v kategórii štvorkoliek opäť finišoval na 2. mieste.

V kategórii motocyklov triumfoval Čilan Jose Ignacio Cornejo Florimo, ktorý zvládol 463 km trať z Al Henakiyah do Al Duwadimi za 4:24:17 h a pripísal si siedme etapové víťazstvo v kariére.

Svitko za ním zaostal o 11:39 minúty. Florimo je v priebežnom poradí motocyklov na druhom mieste za Rossom Branchom z Botstwany, na ktorého stráca 2:55 minút.

Svitko sa posunul na priebežné 16. miesto s mankom 41:44 minút.

Výsledky druhej etapy kopírujú poradie na prvých troch priečkach v kategórii švorkoliek. Brazílčan Marcelo Medeiros nadviazal na triumf z úvodného dňa a opäť obsadil prvé miesto.

Varga za ním tentoraz zaostal o 4:16 minúty, tretí Manuel Andujar z Argentíny mal manko 5:55 min.

„Som spokojný, aj dnes sa to podarilo a dokončujeme etapu na druhom mieste. Trať bola oproti včerajšku rýchlejšia a tak to aj dosť dobre odsýpalo. Mechanici potiahli od včera až do dnešnej štvrtej hodiny rannej a podarilo sa. Motor už ide tak ako som si predstavoval, raptor funguje komplet ako má a ja sa z toho teším.

Zajtra nás čaká maratónska etapa, iba dvojhodinový servis a spánok mimo tímu,“ zhodnotil Juraj Varga v cieli druhej etapy.

Medeiros má na čele priebežného poradia pred Vargom odstup 6:52 minúty.

+14:12 min

Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»Svitko si v druhej etape výrazne polepšil, Varga opäť bojoval o víťazstvo