Sebastien Loeb

Francúzsko

Bahrain Raid Xtreme

+ 3:08 min.

WADI AD DAWASIR. Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko obsadil v pondelkovej 8. etape 44. ročníka Rely Dakar 11. miesto.

V celkovom poradí mu patrí 8. pozícia. V pondelok sa z víťazstva tešil Brit Sam Sunderland, ktorý sa tiež dostal opäť na čelo celkového poradia.

Sunderland na druhé miesto o takmer tri minúty odsunul Čiľana Pabla Quintanillu, tretí skončil Rakúšan Matthias Walkner (+4:11).

Ten v celkovom poradí stráca na lídra necelé štyri minúty. Jazdci v pondelok museli prekonať spolu 830 km, z ktorých 395 bolo meraných. Svitko v celkovom hodnotení stráca na lídra takmer 27 minút.

Medzi automobilmi vyhral prvýkrát na Dakare etapu Švéd Mattias Ekström na Audi. Na druhé miesto odsunul o 49 sekúnd tímového kolegu Stephanea Peterhansela. Na čele celkového poradia je stále Katarčan Nasser Al-Attiyah na Toyote.

V kategórii kamiónov triumfoval Rus Dmitrij Sotnikov na Kamaze, ktorý zvýšil náskok na čele celkovej klasifikácie na 11:25 min pred krajanom Eduardom Nikolajevom.