Elfyn Evans

Veľká Británia

Toyota

+ 27,9 s

LEON. Francúzsky motoristický pretekár Sebastien Ogier na Toyote zvíťazil na Rely Mexiko. Tridsaťdeväťročný pretekár nie je stálou súčasťou štartového poľa a v tejto sezóne sa zatiaľ predstavil na dvoch z troch rely.

Obe však vyhral a vedie celkové poradie seriálu WRC.

Druhý skončil Belgičan Thierry Neuville na Hyundai s mankom 27,5 sekundy. Najlepšiu trojku doplnil Brit Elfyn Evans (Toyota), ktorý mal v súčte len o štyri desatiny horší čas než Neuville.

Úradujúci majster sveta Kalle Rovanperä z Fínska bol na Toyote štvrtý (+ 1:55,3 min.).

Ogier triumfoval v Mexiku rekordný siedmykrát, o jeden raz viac než jeho krajan Sebastien Loeb.

"Auto bol tento víkend skvelé a rely bola bezchybná pre nás i pre tím," citovala osemnásobného majstra sveta agentúra AFP.

Celkové poradie vedie s 56 bodmi, o tri pred Belgičanom. V Mexiku navyše získal maximálny počet (30), keďže vyhral aj power stage.

Za svojím prvým víťazstvom od roku 2017 mieril Esapekka Lappi (Hyundai), ktorý sa dostal do vedenia v sobotu po technických problémoch Estónca Otta Tänaka na Forde.

Fín však havaroval v sobotňajšej prvej rýchlostnej skúške. Pretekárov čaká najbližšie podujatie v Chorvátsku od 20. do 23. apríla.