Red Bull suspendoval osobu, ktorá obvinila Hornera z nevhodného správania

Christian Horner.
Christian Horner. (Autor: TASR/AP)
TASR|7. mar 2024 o 19:03

Interné vyšetrovanie dopadlo v prospech šéfa tímu.

VIEDEŇ. Motoristický tím Red Bull suspendoval osobu, ktorej sťažnosť na šéfa tímu Christiana Hornera, spôsobila interné vyšetrovanie a napätú atmosféru v rakúskej stajni.

Agentúra AP o tom informovala s odvolaním sa na osobu, ktorá chcela zostať v anonymite.

Samotný tím nezverejnil detaily vyšetrovania a nereagoval ani na informácie o suspendácii danej osoby, ktorá pracuje v tíme.

Pôvodné informácie hovorili o sexuálnom obťažovaní jednej zo zamestnankýň, neskôr o nevhodnom správaní zo strany Hornera.

Interné vyšetrovanie dopadlo v jeho prospech a daná osoba dostala právo na odvolanie.

Počas minulovíkendovej VC Bahrajnu bol však desiatkam novinárov, ľuďom z prostredia F1 i Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) odoslaný e-mail z utajenej adresy s kontroverzným materiálom, ktorý mal slúžiť ako dôkaz proti Hornerovi.

Jeho pravosť však nebola overená.

Napätá situácia v tíme, v spojitosti s ktorou sa hovorí o odchode technického riaditeľa Adriana Neweyho, samotného Hornera či dokonca úradujúceho majstra sveta Maxa Verstappena, zatiaľ nevplýva na výsledky tímu.

V úvodných pretekoch mali Red Bully double a Verstappen prišiel do cieľa s 20-sekundovým náskokom pred mexickým tímovým kolegom Sergiom Perezom.

Nachádzate sa tu:
Domov»Formula 1»Red Bull suspendoval osobu, ktorá obvinila Hornera z nevhodného správania