Quartararo nedal súperom šancu, Aprilia dosiahla historické pódium

Francúzsky jazdec tímu Yamaha Fabio Quartararo.
Francúzsky jazdec tímu Yamaha Fabio Quartararo. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|29. aug 2021 o 15:15

Francúz dosiahol piate víťazstvo v sezóne.

SILVERSTONE. Fabio Quartararo sa stal víťazom Veľkej ceny Veľkej Británie, 12. podujatia seriálu majstrovstiev sveta motocyklov v kategórii MotoGP.

Francúz dominoval na okruhu Silverstone a do cieľa prišiel s výrazným náskokom pred druhým Španielom Álexom Rinsom na Suzuki.

Dvadsaťdvaročný pretekár dosiahol už piate víťazstvo v sezóne. Rodák z Nice potvrdil pozíciu lídra celkového poradia, na svojom konte má 206 bodov.

Poradie na stupňoch víťazov doplnil ďalší Španiel Aleix Espargaró a vybojoval vôbec prvé pódium pre taliansky tím Aprilia racing v triede MotoGP.

V kategórii Moto3 boli diváci svedkami talianskej dominancie. Pretekári z Apeninského polostrova obsadili kompletné pódium, pričom z víťazstva sa tešil Romano Fenati na Husqvarne.

V triede Moto2 zvíťazil Remy Gardner z Austrálie, pričom o necelú polsekundu za ním finišoval Talian Marco Bezzecchi. Tretí bol Španiel Jorge Navarro.

Veľká cena Veľkej Británie 2021

MotoGP: 1. Fabio Quartararo (Fr./Yamaha) 40:20,579 min, 2. Álex Rins (Šp./Suzuki) +2,663 s, 3. Aleix Espargaró (Šp./Aprilia) +4,105 s

Moto2: 1. Remy Gardner (Aust./Kalex) 37:31,642 min, 2. Marco Bezzecchi (Tal./Kalex) +0,481 s, 3. Jorge Navarro (Šp./Speed Up) +1,930 s

Moto3: 1. Romano Fenati (Tal./Husqvarna) 37:26,974 min, 2. Niccoló Antonelli (Tal./KTM) + 1,679 s, 3. Dennis Foggia (Tal./Honda) + 2,107 s

Priebežné poradia (po 12 z 19 pretekov)

MotoGP: 1. Fabio Quartararo (Fr./Yamaha) 206 bodov, 2. Joan Mir (Šp./Suzuki) 141 b, 3. Johann Zarco (Fr./Ducati) 167 b

Moto2: 1. Remy Gardner (Aust./Kalex) 231 bodov, 2. Raúl Fernández (Šp./Kalex) 187 b, 3. Marco Bezzecchi (Tal./Kalex) 179 b

Moto3: 1. Pedro Acosta (Šp./KTM) 201 bodov, 2. Sergio García (Šp./GasGas) 155 b, 3. Romano Fenati (Tal./Husqvarna) 132 b

Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»Quartararo nedal súperom šancu, Aprilia dosiahla historické pódium