Sponzor odstúpil od dohody s Mercedesom. Podľahol spoločenskému tlaku

Logo Kingspan. (Autor: SITA/AP)
SITA|8. dec 2021 o 15:35

Kingspan mal umiestniť svoje logo na prednú časť monopostu Mercedes, ktoré riadi aj Lewis Hamilton.

LONDÝN. Výrobca stavebných materiálov Kingspan ukončil dohodu o spolupráci s tímom formuly 1 Mercedes-AMG Petronas po protestoch rodín ľudí, ktorí zahynuli pri požiari výškovej budovy v Londýne.

Spoločnosť vo svojom vyhlásení uviedla, že si je hlboko vedomá nadmernej citlivosti tejto témy v ostatných dňoch. "Dohodli sme sa, že v súčasnosti nie je vhodné posunúť sa vpred," uviedol Kingspan.

Tím Mercedes len minulý týždeň oznámil uzavretie sponzorskej zmluvy, ktorá umožnila spoločnosti Kingspan umiestniť svoje logo na prednú časť monopostu Mercedes, ktoré riadi úradujúci a sedemnásobný majster sveta Lewis Hamilton.

Objavilo sa tam už na víkendových pretekoch v Saudskej Arábii, po ktorých sa Hamilton bodovo vyrovnal Maxovi Verstappenovi na čele celkového poradia jazdcov pred poslednými pretekmi sezóny v SAE.

Pozostalí a rodinní príslušníci 72 ľudí, ktorí zahynuli pri požiari Grenfell Tower v roku 2017, požiadali tím Mercedes, aby prerušil svoje vzťahy s Kingspanom.

Požiar vypukol v chladničke na štvrtom poschodí a rozšíril sa naprieč obytnou budovou, pričom bol zrejme spôsobený horľavými materiálmi použitými pri vonkajšej rekonštrukcii.

Firma Kingspan sa opakovane bráni, že s celou smutnou históriou nemá nič spoločné a že izolácia v predmetnej budove bola použitá bez jej vedomia.

Generálny riaditeľ Mercedesu Toto Wolff sa ospravedlnil členom rodiny po ich sťažnosti. Minulý týždeň vo vyhlásení uviedol, že dúfa, že sa čo najskôr stretne s ľuďmi, ktorí prežili v Grenfell Tower.

Verejnú kritiku na spoluprácu Mercedesu s Kingspanom ťažko niesli členovia líderského tímu šampionátu efjednotky, najmä keď Hamilton otvorene podporuje tohto írskeho výrobcu stavebných materiálov s továrňami v 70 krajinách sveta.

Súvisiace články