Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Mečíř opäť trénuje a pomáha hľadať nádejných tenistov

Miloslav Mečíř je trénerom v Národnom tenisovom centre. Okrem toho sleduje juniorských tenistov a pomáha nájsť talentovaných hráčov. (Autor: TASR)
Prémiový obsah
Miloslav Šebela|11. jún 2019 o 18:11

Slávny hráč pracuje s juniormi v NTC.

BRATISLAVA. Na Slovensku bola roky silná tenisová tradícia. Hráčom sa na svetovej úrovni darilo, získavali svetové trofeje a vo svetovom rebríčku boli vysoko.

Ešte popri úspešnej československej generácii vyrástli Dominik Hrbatý, Karina Habšudová, Karol Kučera, Dominika Cibulková, Martin Kližan a ďalší.

Hoci je tenis na Slovensku stále jedným z najrozšírenejších športov, talentov medzi mládežou je menej. Nedávno na to upozornil kapitán daviscupového tímu Dominik Hrbatý.

„A keď sa pozriem za Martina Kližana, možno až dozadu k pätnásťročným a starším hráčom, tak to je u nás úplná tragédia. Chýba talent i kvalita.

A mám veľkú obavu, že bude ešte horšie,“ odpovedal Hrbatý na otázku, kto by mohol zopakovať jeho semifinálovú účasť na Roland Garros spred dvadsiatich rokov.

Medzi dievčatami je talentov viac

„Je to tak. Je to vidno aj na výsledkoch. Na juniorskom Roland Garros sme teraz mali len jedno dievča,“ potvrdzuje bývalý dlhoročný kapitán daviscupového tímu Miloslav Mečíř.

„Medzi dievčatami máme talentov o niečo viac. Medzi chlapcami je to slabšie,“ dodáva.

Mečíř má o mladých hráčoch prehľad. Pracuje v Národnom tenisovom centre ako tréner, pripravuje dvoch juniorov.

„Okrem toho mám sledovať juniorov a poprípade niekoho vybrať do širšieho reprezentačného tímu medzi juniormi,“ opisuje olympijský víťaz zo Soulu 1988.

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články