Mikko Lehtonen a Matěj Chalupa čelia vyhadzovu z NHL

Oh My Hockey|13. okt 2021 o 06:26

Kluby NHL včera umiestnili dvojicu hráčov na tzv. unconditional waivers. Ak si ich nikto nestiahne, ich zmluvy budú zrušené a stanú sa voľnými hráčmi.

Mikko Lehtonen prichádzal vlani do NHL ako najlepší bek Kontinentálnej hokejovej ligy. V zámorí sa však nedokázal uchytiť podľa predstáv.

Začal v Toronte, kde v deviatich stretnutiach pozbieral tri asistencie. Potom bol vymenený do Columbusu za brankára Veiniho Vehviläinena. V drese Blue Jackets v 17 dueloch zaknihoval tri asistencie.

"Modrokabátnici" si ho 30. júla upísali na ďalší rok. Mal si polepšiť na jednocestnú zmluvu s platom 900 tisíc dolárov. Ich spoločný príbeh nebude mať veselý koniec. Vedenie Columbusu fínskeho zadáka zaradilo na tzv. unconditional waiver listinu, čím dalo najavo, že plánuje ukončiť jeho kontrakt.

Lehtonen dostáva zaradením na listinu poslednú šancu pokračovať v kontrakte. Ak si ho do 24 hodín nikto nestiahne, bude vykúpený zo zmluvy. Situácia vyplynula z toho, že sa 27-ročný obranca odmietol pripojiť k mužstvu Cleveland Monsters v AHL.

Budúcnosť Lehtonena je nateraz nejasná. Pred príchodom za more bol najproduktívnejším obrancom KHL, ako hráč Jokeritu pozbieral v 60 zápasoch sezóny 2019/20 49 (17+32) bodov.

Zo zmluvy by mal byť vykúpený aj český útočník v službách Chicaga Blackhawks, Matěj Chalupa. Zostáva mu rok z dvojročného kontraktu s platom 925 tisíc na úrovni NHL a 70 tisíc na úrovni AHL.

Očakáva sa, že si pražského rodáka nikto nevezme, preto je vysoko pravdepodobný jeho návrat do Európy. Chalupa odohral v zámorí jednu sezónu, v drese farmárskeho Rockfordu zaznamenal 7 (4+3) bodov v 27 stretnutiach. Nedraftovaný forvard hral pred príchodom do Ameriky v českej najvyššej súťaži.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: