Utorok, 20. apríla, 2021Meniny má Marcel

Tréningy od začiatku leta. Mikaela Shiffrinová je už na svahu

Mikaela Shiffrinová. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. jún 2020 o 11:19

Americký tím je v Colorade.

BRATISLAVA. Americká zjazdárka Mikaela Shiffrinová začala s lyžiarskou prípravou na novú sezónu Svetového pohára.

Veľká rivalka slovenskej lyžiarskej hviezdy Petry Vlhovej rozložila v týchto dňoch spoločne s celým ženským tímom USA tréningový kemp v coloradskom stredisku Copper Mountain, kde sa bude najbližšie dva týždne pripravovať za prísnych hygienických pravidiel.

Shiffrinová ocenila, že aj počas súčasnej koronavírusovej situácie môže trénovať na snehu.

Napriek slnečným júnovým dňom majú americké zjazdárky, ako aj niektorí európski pretekári na čele s Francúzom Alexisom Pinturaultom, k dispozícii vynikajúco upravený svah. Lyžiarskym podmienkam prajú aj chladnejšie teploty.

"Sme jeden z prvých športov, ktorý našiel spôsob na návrat k tréningu. Ľudia, ktorí nám to umožnili, odviedli úžasnú prácu," napísala Shiffrinová na sociálnej sieti.

V Copper Mountain mala možnosť vyskúšať si spolu s ďalšími pretekárkami prvé slalomové oblúky.

"Mať možnosť takto trénovať v júni je presne to, čo sme potrebovali po tom, ako sme pre pandémiu prišli o jarné tréningy. Je to pre nás kvalitne strávený čas," povedal tréner amerických reprezentantiek Paul Kristofic.

Shiffrinová má za sebou náročné obdobie, začiatkom februára jej zomrel otec. Po nečakanej strate prerušila svoju súťažnú sezónu, návrat plánovala na marcovom podujatí Svetového pohára v Are.

Nákaza koronavírusu sa však dovtedy rozšírila natoľko, že sa nesúťažilo už ani vo Švédsku a trojnásobná víťazka veľkého glóbusu prišla o možnosť obhájiť trofeje z predošlej zimy.

Súvisiace články