Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Mihalove ospravedlnenie Cibulkovej a Husárovej

SITA|Publikované 3. júl 2007 o 13:37

BRATISLAVA 3. júla (SITA) - V úvode utorkovej tlačovej besedy venovanej nominácii fedcupového tenisového tímu Slovenska na blížiaci sa duel o účasť v II. svetovej skupine proti Srbsku v Košiciach (14.

- 15. 7.) sa kapitán Mojmír Mihal krátko vrátil k predchádzajúcemu domácemu súboju v tejto súťaži s Českom (v I. kole II. svetovej skupiny prehra 0:5). Urobil tak preto, aby sa verejne ospravedlnil dvom svojím zverenkám za chyby, ktorých sa dopustil v komunikácii s nimi. "Touto cestou by som sa chcel ospravedlniť hráčkam Cibulkovej a Husárovej za problémy, ktoré vznikli v zápase s Českom nedostatočnou komunikáciou z mojej strany. Verím, že v zápase proti Srbkám bude už všetko minulosťou a že vytvoríme vynikajúci tím a pokúsime sa o víťazstvo," povedal na úvod TB slovenský kapitán. Na otázku, či ospravedlnenie adresoval obom tenistkám aj osobne, kapitán odpovedal, že áno. Z "dotknutého" dua Cibulková - Husárová figuruje v nominácii na nastávajúci zápas so Srbskom iba slovenská singlová dvojka Cibulková, zatiaľ čo skúsená a zároveň stále najlepšia slovenská deblistka Husárová zatiaľ odmieta reprezentovať. "Určite sa so Janette po jej návrate z Wimbledonu ešte stretneme a urobíme všetko preto, aby sa v tíme napokon objavila. Máme na to ešte nejakých pár dní," konštatoval generálny sekretár STZ Igor Moška.

Na otázku, v čom konkrétne tkvel komunikačný problém s oboma hráčkami v súboji s Českom, kapitán Mihal priamo neodpovedal. "Nechcem sa už vracať k tomu, čo bolo. Zaujíma ma to, čo bude. Verím, že to v dohľadnom čase všetko vyriešime. Komunikácia teraz nie je horšia, skôr si musíme medzi sebou rozdebatovať, čo sa vlastne stalo," komentoval M. Mihal.

Komunikačný lapsus na slovenskej lavičke nastal v aprílovom súboji s Českom pravdepodobne už za rozhodnutého stavu 3:0 v prospech hostiek spoza rieky Morava. Vtedy totiž na záverečnú dvojhru nastúpila na slovenskej strane na dvorec náhradníčka Magdaléna Rybáriková bez toho, aby bola poriadne rozcvičená. Doplatila na to obnovením zranenia slabín, pričom po stretnutí tvrdila, že sa o svojej nominácii dozvedela na poslednú chvíľu. O pozadí tohto problému kolovalo viacero verzií, pričom krátko po stretnutí nik neposkytol oficiálne a všeobecne akceptované stanovisko k udalostiam.


Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články