Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Michaľov na lavičke Ufy skončil, Gustafsson už netrénuje Mytišči

SITA|3. nov 2011 o 10:55

Trénerské zmeny v Kontinentálnej hokejovej lige.

UFA. Vedenie klubu Salavat Julajev Ufa ukončil spoluprácu s hlavným trénerom Sergejom Michaľovom.

Dôvodom je dlhodobo dusná atmosféra v kabíne obhajcu Gagarinovho pohára. Spolu s Michaľovom končí v Ufe aj Sergej Gersonskij.

"Vedenie klubu ďakuje trénerom za odvedenú prácu a praje im veľa úspechov," uvádza sa na oficiálnej stránke Ufy. Posledným duelom Michaľova na lavičke Salavatu Julajev bol stredajší domáci triumf nad Jekaterinburgom 4:3 po samostatných nájazdoch.

Ufa má na svojom konte po 21 zápasoch 28 bodov a patrí jej šieste miesto v tabuľke Východnej konferencie. Mená nástupcov ešte nie sú známe. "Dalo sa to očakávať," uviedol pre RIA Novosti Michaľov.

Gustafsson končí v Atlante Mytišči

Vedenie Atlantu Mytišči ukončilo spoluprácu so švédskym trénerom Bengtom-Akem Gustafssonom.K odchodu Švéda prišlo po obojstrannej dohode.

Nástupcom Gustafssona sa stal ďalší švédsky odborník Janne Karlsson, ktorý doteraz pracoval ako asistent známejšieho krajana. Pomáhať mu bude Nikolaj Borščevskij. Atlant Mytišči má po sedemnástich zápasoch na svojom konte 24 bodov a patrí mu deviate miesto v tabuľke Západnej konferencie KHL.

Zaujímavosťou je, že v rovnaký deň skončil na lavičke Ufy Sergej Michaľov. Odchody trénerov tak súčasne zasiahli oboch posledných finalistov play-off nadnárodnej súťaže.

Súvisiace články