Vladimír Weiss ml. dostal červenú kartu, hoci v tom čase už nehral.
Vladimír Weiss ml. dostal červenú kartu, hoci v tom čase už nehral. (Autor: TASR)
Daniel Dedina|21. nov 2021 o 21:40

Michalovce nezdolali Slovan ani na devätnásty pokus.

MICHALOVCE. V lige účinkujú siedmu sezónu. Dlho si nevedeli poradiť s Ružomberkom, ale na ten už našli recept.

Jediný tím, ktorí doposiaľ michalovskí futbalisti nedokázali vo Fortuna lige zdolať, je Slovan Bratislava.

V nedeľu neuspeli ani na devätnásty pokus. K trom remízam pridali už šestnástu prehru. Michalovčania sa pritom favorita nezľakli a poriadne mu vzdorovali.

Prekvapili aj Šestáka

Slovan vstúpil do zápasu aktívne. Jeho hernú prevahu zúročil najlepší ligový strelec Ezekiel Henty, ktorý strelil už svoj deviaty gól.

Potom však ubral nohu z plynu. Zaváhanie kapitána Božikova i brankára Chovana trestal Trusa, ktorý v týždni skóroval aj v drese reprezentácie do 21 rokov na pôde Litvy. Zemplínčania súpera držali na dištanc a vpredu si verili.

Pri útočných výpadoch dokázali v šestnástke súpera hroziť viacerými hráčmi. „Je to pre mňa prekvapenie. Je vidieť, že vedia, čo chcú hrať,“ vravel televízny spolukomentátor Stanislav Šesták.

„Toto zatiaľ nie je výkon hodný Slovana,“ poznamenal počas polčasovej prestávky v štúdiu televízie Dajto analytik Martin Mikulič.

Bol vylúčený, hoci už nehral

Kľúčový okamih stretnutia sa odohral v rozpätí 66. a 67. minúty. Michalovský kapitán Igor Žofčák si pri odchode z ihriska bral so sebou aj kapitánsku pásku. Michal Ranko, ktorý ho v tejto pozícii nahradil, dostal novú.

Krátko po obnovení hry poslal Henty loptu za obranu, stopér Vaško ju trestuhodne pustil cez seba a Zmrhal ponad vybiehajúceho brankára strelil rozhodujúci gól na 2:1.

Slovan kontroloval hru, v záverečnej desaťminútovke vystriedal štyroch hráčov. Jedným z tých, ktorí prepustili miesto spoluhráčom, bol aj Vladimír Weiss ml. Ten bol aj napriek tomu najviditeľnejšou postavou roztržky v 88. minúte.

Po súboji pri striedačke Slovana si neudržal nervy na uzde a pre nemiestne protesty mu rozhodca Gemzický ukázal červenú kartu. Pri odchode do útrob štadióna adresoval Weiss nahnevané gesto smerom k tribúne s hŕstkou divákov.

„Toto nemôže urobiť. Jednu žltú kartu za kritiku už mal. Takmer dva mesiace pauzoval pre zranenie a teraz bude opäť chýbať,“ hodnotil Mikulič Weissov incident.

Roztržka v závere zápasu Michalovce - Slovan Bratislava.
Roztržka v závere zápasu Michalovce - Slovan Bratislava. (Autor: TASR)

Cez polčas chcel striedať piatich hráčov

„Vlado to nesmie spraviť. Bolo to v emóciách, vbehol do ihriska. Cítil, že mal byť faul. Nesmie sa to opakovať, bola to hlúpa druhá žltá karta,“ vravel podľa klubového webu tréner Slovana Vladimír Weiss st.

„Chápem jeho emócie, aj ja som ich mal, ale nesmie sa to stať,“ doplnil.

Svoje vylúčenie komentoval na klubovej stránke Slovana aj hráč.

„Chcel by som sa aj touto cestou ospravedlniť rozhodcom za svoje prehnané emócie, a celému mužstvu i našim fanúšikom za červenú kartu. Mrzí ma to.

Zápas som od začiatku emočne prežíval, veľmi sme chceli v Michalovciach vyhrať, pre vývoj ligy to bol dôležitý zápas. Pri oboch žltých kartách som sa nechal uniesť emóciami.

Plne si uvedomujem, že sa to nesmie stať, a do budúcna si dám ešte väčší pozor, aby som sa takémuto niečomu vyhol,“ cituje slová Vladimíra Weissa ml. klubový web.

Weiss st.: Máme tri dni na PAOK

Za nerozhodného stavu padali v kabíne Slovana cez polčasovú prestávku rázne slová.

„Povedali sme si, že musíme byť aktívni, pretože inak vystriedam hneď piatich hráčov, ktorí by si to za dnešok zaslúžili. Nebudem ich menovať, ale bolo ich viac,“ vyhlásil tréner Slovana.

Po výhre na východe Slovenska zvýšil obhajca titulu svoj náskok na čele ligovej tabuľky už na päť bodov. Pomohla mu k tomu aj sobotňajšia remíza Trnavy v Zlatých Moravciach. Vo všetkých súťažiach ťahá Slovan aktuálne desaťzápasovú víťaznú šnúru.

Vo štvrtok ho čaká dôležitý duel v Európskej konferenčnej lige. Ak doma zdolá grécky PAOK Solún, zabezpečí si istotu minimálne druhého miesta v tabuľke.

„Máme tri dni na to, aby sme sa dobre pripravili na PAOK. Nebude to jednoduché, ale môžeme to dokázať,“ povedal Weiss st.

Po výhre v Michalovciach musia hráči Slovana preladiť na Európsku konferenčnú ligu. (Autor: TASR)

Michalovce momentálne neprežívajú najlepšie obdobie. Vrátane pohárového vypadnutia v Komárne prehrali piaty zápas v rade. V ligovej tabuľke klesli na ôsme miesto.

„Chceli sme spraviť krok z výsledkovej krízy. Individuálna kvalita bola na strane Slovana, ale naše mužstvo sa nemá za čo hanbiť. Záver? Futbal prináša aj emócie. Škoda, že na tribúnach neboli diváci,“ skonštatoval pre TV Dajto tréner Michaloviec Miroslav Nemec.