KODAŇ.
Dvadsaťročná nádej tímu FDJ sa presadila v hromadnom špurte kategórie mužov do 23 rokov pred krajanom Adrienom Petitom, bronz si vybojoval Brit Andrew Fenn. Francúzi si skvele naplánovali záverečnú koncovku, v ktorej slávili úspech.
Na štrnásťkilometrovom okruhu na predmestí Kodane v Rudersdale sa jazdilo v chladnom a veternom počasí. Démare má vo svojej zbierke už dva veľké úspechy. V roku 2009 bol bronzový na európskom šampionáte juniorov a o rok neskôr obsadil rovnakú pozíciu na kontinentálnych majstrovstvách mužov do 23 rokov.
Výsledky - MS v cyklistike v Kodani:
Muži do 23 rokov (168 km): 1. Arnaud Démare 3:52:16 h, 2. Adrien Petit (obaja Fr.), 3. Andrew Fenn (V. Brit.), 4. Rudiger Selig (Nem.), 5. Marco Haller (Rak.), 6. Filippo Fortin (Tal.) všetci čas ako víťaz











