Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Medlová predviedla unikátny skok

SITA|23. mar 2015 o 12:03

Mladá Slovenka ako prvá žena na svete skočila dvojité salto v kombinácii s otočkou o 180 stupňov.

LADIS 23. marca (SITA) - Slovenská reprezentantka v snoubordingu Klaudia Medlová vyšperkovala úspešnú sezónu 2014/2015 na výberovom podujatí Nine Queens v Rakúsku. Počas týždňového podujatia, náplňou ktorého bolo najmä fotografovanie najlepších svetových jazdcov vo freestyle snoubordingu či akrobatickom lyžovaní, totiž ako prvá žena na svete predviedla double backside rodeo 900 mute.

Je to dvojité salto v kombinácii s otočkou o 180 stupňov.

Výkon 21-ročnej Liptáčky bol po boku olympijskej víťazky v slopestyle zo Soči 2014 Američanky Jamie Andersonovej, ktorá nad snežným hradom "vykúzlila" skok frontside 1080 mute, najhodnotnejším výkonom celej akcie.

"Bol to jeden z najkrajších dní celej sezóny. Byť porovnávaná s Jamie Andersonovou je pre mňa česť!" uviedla Klaudia Medlová prostredníctvom svojej oficiálnej prezentácie na sociálnej sieti.

Slovenská snoubordistka sa o spomenutý trik double backside rodeo pokúšala už päť rokov, prvýkrát na podujatí Nokia Snowboard X Tour ešte v roku 2010.

Akýmsi vyvrcholením týždňovej akcie Nine Queens bola súťaž účastníčok, v ktorej skončila Klaudia Medlová druhá za Nórkou Kjersti Östgaardovou-Buaasovou.

Na podujatí nechýbala ani slovenská akrobatická lyžiarka Zuzana Stromková, ktorá si narazila koleno a z preventívnych dôvodov nepokračovala ako lyžiarka, ale ako fotografka a porotkyňa sobotňajšej súťaže.

Súvisiace články