Kuriačková získala striebro na ME, Vargovi tesne ušla medaila

Slovenská reprezentantka v akvatlone Ivana Kuriačková.
Slovenská reprezentantka v akvatlone Ivana Kuriačková. (Autor: ivankakuriackova/ instagram)
TASR|24. jún 2021 o 21:07

Výsledky ME v akvatlone.

WALCHSEE. Slovenská reprezentantka Ivana Kuriačková obsadila druhú priečku na majstrovstvách Európy v akvatlone v rakúskom Walchsee.

Za víťaznou Taliankou Biancou Seregniovou zaostala o 31 sekúnd. Talianke najlepšie vyšiel plavecký úsek, na ktorom si vypracovala malý náskok.

Na sociálnej sieti zverejnila Kuriačková aj fotografiu zo stupňov víťazov, kde taliansko-slovenskú dvojicu doplnila Erin Mcconnellová z Írska.

V mužskej súťaži skončil Richard Varga na štvrtom mieste. Rodákovi z Bratislavy nestačil na medailu ani tretí najlepší plavecký čas.

Napokon ho od cenného kovu delili tri sekundy. Presne o toľko bol rýchlejší Bielorus Mikita Katsianeu. Zvíťazil taliansky pretekár Michele Bortolamedi.

ME v akvatlone 2021 (Walchsee):

Muži: 1. Michele Bortolamedi (Tal.) 27:48 min, ... 4. Richard Varga +26 s, 23. Marek Pavúk +2:07 min, 33. Tomáš Tolkunov (všetci SR) +3:49

Ženy: 1. Bianca Seregniová (Tal.) 31:07 min, 2. Ivana Kuriačková (SR) +31 s

Juniori: 1. Esteban Basanta Fouz (Šp.) 28:07 min ,... 13. Peter Rojtáš +2:16 min, 30. Jozef Vrábeľ (všetci SR) +5:53 min

Juniorky: 1. Maria Casalsová Mojicová (Šp.) 31:44 min, ... 4. Margaréta Vrábľová (SR) +32 s

Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Kuriačková získala striebro na ME, Vargovi tesne ušla medaila