Preteky vyhrala Nicola Spirigová (uprostred). Striebro získala Britka Jess Learmonthová (vľavo), bronz Francúzka Cassandre Beaugrandová. (Autor: TASR/AP)
SITA|9. aug 2018 o 17:20

Triumfovala Švajčiarka Nicola Spirigová.

GLASGOW. Slovenská reprezentantka Romana Gajdošová obsadila 15. miesto vo štvrtkových pretekoch žien na majstrovstvách Európy 2018 v triatlone v škótskom Glasgowe.

Ide o najlepšie umiestnenie Slovenky na ME v olympijských objemoch, doterajším maximom bola 21. priečka Márie Kurriačkovej z roku 1993.

Romana Gajdošová po plaveckom úseku figurovala na rozmedzí druhej a tretej desiatky.

Počas cyklistickej časti bola aj štvrtá, no pred desaťkilometrovým bežeckým úsekom figurovala na konci elitnej desiatky.

Počas behu ešte klesla a v cieli jej namerali čas 2:04:10 h, za víťaznou Švajčiarkou Nicolou Spirigovou zaostala o 4:57 min. Striebro získala Britka Jess Learmonthová, bronz Francúzka Cassandre Beaugrandová.

Súťaž mužov aj s Richardom Vargom je v Škótsku naplánovaná na piatok 10. augusta so štartom o 17.00 h SEČ.