Rozhovor pre denník SME
Bojoval, ale nešlo to. Slovenský chodec MATEJ TÓTH nedokončil päťdesiatku na majstrovstvách sveta v katarskej Dauhe. Zlomili ho extrémne klimatické podmienky i žalúdočné ťažkosti.
„To neboli preteky. Bolo to o tom, kto vydrží prísť do cieľa a tam uvidí, ako skončil,“ reagoval pre SME 36-ročný atlét.
- Výsledky a priebeh pretekov v chôdzi na 50 kilometrov >>>
- Všetky informácie o MS v atletike 2019 >>>
- Všetky informácie o Matejovi Tóthovi >>>
Ste športovec, ktorý sa nerád vzdáva. Päťdesiatku ste nedokončili len druhýkrát v kariére. Prečo k tomu prišlo na svetovom šampionáte v Dauhe?
Lebo som nevidel ani najmenšiu šancu, že by som mohol prísť do cieľa.
Aké pocity momentálne prežívate?
Zmes sklamania, únavy, ale trochu aj úľavy, že je to za mnou. Vzdať preteky nikdy nie je ľahké a príjemné, ale som hlboko presvedčený, že som spravil dobre a v podstate to bolo jediné možné riešenie, ako odísť z Dauhy zdravý.
Matej Tóth na MS v atletike v Katare: fotogaléria
15.4.2020
Boli to vaše najťažšie preteky v živote?
Určite. Na stupnici od nula do sto to bola stovka a doteraz najťažšie boli asi niekde okolo päťdesiatky.
Počas pretekov bolo vyše 30 stupňov Celzia a pocitová teplota sa šplhala až k štyridsiatke. Aké je súťažiť v takýchto extrémnych podmienkach?
















