Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Martinova víťazná séria sa skončila. Prehral vo finále v Liberci

Andrej Martin neuspel vo finále dvojhry na turnaji v českom Liberci. (Autor: TASR)
SITA|9. aug 2015 o 14:08

Dvadsaťpäťročný Bratislavčan získal minulý týždeň double v talianskej Bielle, takže v singli ťahal sériu deviatich zápasových úspechov.

ATP Challenger - Liberec

Dvojhra - finále:

Tobias Kamke (Nem.) - Andrej Martin (SR) 7:6 (6), 6:4 za 114 minút

LIBEREC. Slovenský obhajca titulu Andrej Martin prehral v nedeľňajšom finále dvojhry na tenisovom turnaji ATP Challenger Tour Svijany Open v českom Liberci s rovnako nenasadeným 29-ročným Nemcom Tobiasom Kamkem za 114 minút 6:7 (6), 4:6.

V tajbrejku úvodného dejstva nezužitkoval Martin dva setbaly. V druhej časti síce vyrovnal z 0:3 na 3:3, ale už nezvládol črtajúci sa prípadný dokonalý obrat.

Dvadsaťpäťročný Bratislavčan, 175. v renkingu, získal minulý týždeň double v talianskej Bielle, takže v singli ťahal sériu deviatich zápasových úspechov a so zarátaním debla dokonca sedemnástich.

Vo štvorhre už v sobotu v Liberci uspel vo finále po boku Čiľana Hansa Podlipnika-Castilla proti Holanďanom Wesleymu Koolhofovi a Matwému Middelkoopovi.

Zverenec Čiľana Francisca Stuarda sa budúci týžeň predstaví na challengeri v Prahe. Začne proti niektorému z kvalifikantov.

Z Liberca si za dvojhru odnáša 55 bodov do hodnotenia a prémiu 3600 eur brutto. Daviscupový reprezentant SR má na konte šesť challengerových trofejí vo dvojhre vrátane dvoch tohtoročných (okrem spomenutej Bielly aj Padova).

V oficiálnom renkingu k 4. augustu figuruje na 175. pozícii, dosiaľ bol najvyššie na 119. mieste. V okamihu nedeľňajšej prehry sa nachádzal na 159. priečke v nezáväznej prepočtovej online verzii.

Súvisiace články