Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Z nováčika je adept na titul a do reprezentácie ponúka svojho žolíka

Hokejisti Michaloviec chcú ísť v tabuľke vyššie. (Autor: TASR)
Daniel Dedina|Publikované 9. jan 2021 o 12:17

Zatiaľ zaostávajú za očakávaniami.

Keď pred sezónou predstavovali jednu posilu za druhou, zatiaľ čo v ostatných kluboch zubami-nechtami bojovali s následkami prvej vlny pandémie, mnohí sa pýtali: Budú Michalovce novým hokejovým majstrom Slovenska?

Predtým ťažko predstaviteľné naberalo reálne kontúry.

Smelým prognózam ešte viac nahrával vydarený úvod ročníka v podaní vlaňajšieho nováčika. Najvýchodnejší účastník Tipos extraligy vyhral z úvodných šiestich zápasov päť.

Potom však prišiel útlm. Doplatil naň tréner Miroslav Chudý, ktorého vystriedal Fín Tomek Valtonen.

Po polovici základnej časti patrí Michalovciam pozícia v strede tabuľky.

„Obraz našej hry sa začína meniť. V posledných stretnutiach vidieť progres,“ tvrdí prezident HK Dukla Ingema Michalovce MARTIN BURINSKÝ.

V rozhovore sa dozviete:

  • ktorý mladý hráč by mohol zaujať reprezentačného trénera?
  • klub má veľa sponzorov, nehnevajú ich zlé výsledky mužstva?
  • ako ovplyvnil Covid finančnú situáciu v klube?

V nedávnom období ukončilo pôsobenie v Michalovciach až šesť hráčov. Do kádra pribudol Dávid Mudrák, ktorý reprezentoval Slovensko na nedávnych majstrovstvách sveta juniorov, na skúšku prišiel Poliak Kolusz. Aký je dôvod týchto zmien?

Súvisí to s príchodom trénera Valtonena. Predostreli sme mu náš cieľ, ktorý sme avizovali už pred sezónou, a tým je postup do semifinále.

Nesie plnú zodpovednosť za to, ako vyzerá hra mužstva &,a keďže vie, ktorí hráči mu k tomu pasujú, je to plne v jeho kompetencii. To, čo sa momentálne deje, je o tom, aby hra vyzerala podľa predstáv nového trénera.

V počte odchodov a príchodov je výrazný nepomer. Pribudnú do mužstva ďalší hráči?

Pri cieľoch, ktoré máme, potrebujeme byť pripravení na to, čo sa nám už stalo. Mali sme zranených viacero kľúčových hráčov a bolo to cítiť.

Chceme mať päť kvalitných formácií a podľa toho sa snažíme konať. Máme vyhliadnutých hráčov, na ktorých príchode pracujeme.

V tabuľke vám patrí siedme miesto. To s vašimi ambíciami príliš nekorešponduje.

Nielen umiestnenie, ale ani herný prejav, najmä v novembri. Preto po vzájomnej dohode došlo k ukončeniu zmluvy s trénerom Chudým. Náhradu zaňho sme hľadali aj na Slovensku, ale trh bol v tom čase taký, aký bol.

Chceli sme predstaviteľa novej, modernej hokejovej školy. Oslovili sme viacero kandidátov a po celkovej analýze sme sa zhodli na Valtonenovi. Zatiaľ sme spokojní s tým, čo do tímu priniesol.

Čo je to?

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Daniel Dedina sa venuje širokej škále športov, najčastejšie píše o slovenskom a svetovom futbale. V roku 2019 reportérsky pôsobil na majstrovstách sveta v hokeji i hokejbale, informoval o dianí na štyroch Medzinárodných maratónoch mieru.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články