Slováci zariadili v KHL cenné víťazstvo, Bakoš sa blysol dvoma gólmi

Martin Bakoš v drese slovenskej reprezentácie.
Martin Bakoš v drese slovenskej reprezentácie. (Autor: TASR)
TASR|8. jan 2021 o 22:04

Július Hudáček zneškodnil 18 striel súpera.

MOSKVA. Slovenský útočník Martin Bakoš výraznou mierou prispel k triumfu hokejistov Spartaka Moskva 4:1 na ľade Jokeritu Helsinki v piatkovom zápase KHL. Zaznamenal dva góly a jednu asistenciu.

Bakoš najprv v 9. minúte asistoval pri góle Švéda Emila Djuseho, o dve minúty sám zvýšil na 2:0. V predposlednej minúte uzavrel skóre do prázdnej bránky.

Jeho spoluhráč Július Hudáček odchytal celý duel a pripísal si 18 úspešných zákrokov. Spartaku patrí v Západnej konferencii 7. miesto.

Hráči CSKA Moskva si hladko poradili s Neftechimikom Nižnekamsk 6:1. V drese hostí nastúpil v prvom útoku aj slovenský útočník Libor Hudáček, ale do kanadského bodovania sa nezapísal.

Ak Bars Kazaň doma zdolal Traktor Čeľabinsk 3:2 po samostatných nájazdoch. Nedokázal síce zvíťaziť desiatykrát za sebou za tri body, no naďalej vedie celú ligu a na východe má pohodlný osembodový náskok pred Omskom.

Domov»Hokej»KHL»Slováci zariadili v KHL cenné víťazstvo, Bakoš sa blysol dvoma gólmi