Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Djokovič odmieta vakcínu. Zariadime sa, uisťuje Vajda

Novak Djokovič a tréner Marián Vajda. (Autor: TASR/AP)
Prémiový obsah
Miloslav Šebela|26. nov 2020 o 20:57

Bude pomáhať pri výchove talentov.

Rozhovor

Tenis rovnako ako mnohé ďalšie športy počas prvej vlny pandémie zrušil všetky turnaje. Päť mesiacov sa nehralo. Tréner svetovej jednotky Novaka Djokoviča MARIÁN VAJDA mal obavy, v akej forme sa vráti jeho zverenec po takej pauze a prekonaní koronavírusu na kurty.

"Bol však veľmi dobre pripravený. Celkovo som so sezónou spokojný. Šiesty rok je svetovou jednotkou, to je neuveriteľný výkon," hovorí slovenský tréner.

Ako hodnotíte sezónu Novaka Djokoviča?

Mal som trochu obavy, ako sa poráta s päťmesačnou prestávkou pre pandémiu. Ale bol veľmi dobre pripravený. Ak by sa mu na US Open nestalo, že nechtiac trafil loptičkou rozhodkyňu, myslím si, že by turnaj aj vyhral.

Nestalo sa, ale následne dosiahol víťazstvo na antuke v Ríme a veril som, že by sa mu to mohlo podariť aj na Roland Garros.

Každý ho videl ako favorita pri chladnejšom počasí, ktoré malo byť Nadalovou nevýhodou. Ja som tomu nepripisoval až takú dôležitosť.

To, že vo finále proti Nadalovi nevyhral, pripisujem aj tomu, že predchádzajúce zápasy si zbytočne predlžoval. Hral na päť setov a ubúdalo mu síl.

Proti Rafovi musíte byť stopercentne pripravený a Novak na to nebol zrejme ani mentálne naladený.

Nechápal som, ako výborne Nadalovi vyšlo finále. Mal minimum nevynútených chýb. Aj Novak uznal, že Rafa bol lepší.

Celkovo som spokojný. Šiesty rok je svetovou jednotkou, to je neuveriteľný výkon. Bol to jeho cieľ a splnil ho. Vyhral sedemnásty grandslamový titul v Austrálii.

Na budúci rok bude opäť jeho cieľom uspieť na grandslamoch, zvýšiť počet titulov na nich a do budúcna pokračovať na tom, aby prekonal Rogera Federera v počte titulov na grandslamoch.

Goran Ivaniševič, ktorý je spolu s vami v trénerskom tíme Djokoviča, však pred finále Roland Garros vyhlásil, že Nadal nemá šancu.

Goran povie vždy na rovinu, čo si myslí.

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články