Hamšík prispel gólom k vysokej výhre Ta-lienu

Marek Hamšík.
Marek Hamšík. (Autor: TASR)
TASR|3. sep 2020 o 14:19

Ta-lien sa v tabuľke posunul vyššie.

TA-LIEN. Futbalisti PFC Ta-lien zvíťazili vo štvrtkovom zápase 9. kola čínskej Superligy nad Che-nanom Ťien-Jie 4:0 aj vďaka gólu slovenského stredopoliara Mareka Hamšíka.

Kapitán mužstva sa presadil v 30. minúte, keď druhým presným zásahom v aktuálnej sezóne zvýšil vedenie svojho tímu na 2:0. Na ihrisku strávil 85 minút.

Ta-lien po druhom víťazstve za sebou figuruje v osemčlennej tabuľke na šiestej priečke so ziskom deviatich bodov.

"Teší ma, že sme opäť vyhrali a v tabuľke sme sa prepracovali na šiestu priečku. Z našej strany to bol slušný kolektívny výkon, darilo sa nám premeniť šance. Som rad za gól, za tri body," povedal Hamšík na svojom oficiálnom webe.

Čínska liga sa pre pandémiu koronavírusu hrá v dvoch skupinách za zatvorenými dverami. Okrem Ta-lienu (A-skupina) sa súboje konajú aj v Su-čou.