7.Clément NoelFrancúzsko+1,09 s
8.Henrik KristoffersenNórsko+1,12 s
34.Matej FalatSlovensko+9,86 s
.Adam ŽampaSlovenskonenastúpil do 2. kola

AARE 17. februára (SITA) - Rakúšan Marcel Hirscher sa po dvoch rokoch opäť stal majstrom sveta v slalome.

Na šampionáte v zjazdovom lyžovaní vo švédskom Aare Hirscher zvíťazil suverénne s náskokom 65 stotín sekundy pred krajanom Michaelom Mattom a 76 stotín pred ďalším rakúskym slalomárom Marcom Schwartzom.

Rakúšania v poslednej možnej chvíli získali zlatú medailu na MS 2019 v Aare. V medailovej bilancii preskočili Slovákov a zaradili sa na štvrté miesto (1-4-3). Najúspešnejšími krajinami sa stali zhodne Švajčiari a Nóri s bilanciou (2-1-1).

Fenomenálny Hirscher získal už siedmu zlatú a celkovo jedenástu medailu v súčte svojich účastí na majstrovstvách sveta (bilancia 7-4-0). Stal sa tým najúspešnejším mužom histórie na svetových šampionátoch. Dostal sa pred legendárneho krajana Toniho Sailera, ktorý ešte v 50. rokoch 20. storočia získal na MS 7x zlato a 1x striebro.

"Keď som prišiel do cieľa druhého kola, nebol som si istý, či to bude stačiť. V hornej časti trate som išiel naplno. Potom som si uvedomil, že takéto tempo nemôžem zvládnuť počas celej jazdy.

Snažil som sa však prejsť dôležité pasáže čisto a v spodnej časti ísť opäť čo najrýchlejšie," cituje špecializovaný portál laola1.at slová nedeľňajšieho hrdinu Hirschera, ktorý v prvom rozhovore po aktuálnom víťazstve naznačil, že to mohlo byť jeho posledné vystúpenie na MS.

Hirscher je už trojnásobný svetový šampión v slalome. Predchádzajúce dva tituly získal v rokoch 2013 v Schladmingu a 2017 v St. Moritzi.

Z dvojice Slovákov do 2. kola nastúpil iba Matej Falat, ktorý s odstupom 9,86 s skončil na 34. mieste. Adam Žampa, ktorý po 1. kole zaostával o priepastných 13,66 s, sa už v druhej jazde nepredstavil.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Stupne víťazov obsadili Rakúšania, majstrom sveta v slalome sa stal Hirscher