Manchester City prehral s Juventusom, United podľahli Eindhovenu

Hráči PSV Eindhoven sa tešia z víťazstva nad Manchestrom United.
Hráči PSV Eindhoven sa tešia z víťazstva nad Manchestrom United. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|15. sep 2015 o 20:56

Futbalová Liga majstrov sa začala úvodnými zápasmi v základných skupinách.

BRATISLAVA. Najprestížnejšia klubová futbalová súťaž na svete Liga majstrov píše od utorka ďalšiu kapitolu bojmi v základných skupinách.

V prvých ôsmich zápasoch utorňajšieho programu pútal pozornosť najmä šláger Manchester City - Juventus Turín, ako aj vystúpenie kazašského celku FC Astana na trávniku lisabonskej Benficy.

Z favoritov sa domácemu publiku predstavili tiež Real Madrid, respektíve Paríž Saint-Germain.

A práve bohatý parížsky celok strelil premiérový gól tohto ročníka skupinovej fázy, keď sa presadil Argentínčan Ángel Di María. Domáci potvrdili úlohu favorita, keď zdolali švédske Malmö FF 2:0.

Už v 4. minúte sa presadil spomínaný Di María, ktorý zužitkoval prihrávku Verrattiho a trafil ľavý horný roh bránky. Druhý gól pridal hlavou Cavani.

V druhom stretnutí A-skupiny nezaváhal Real Madrid, ktorý privítal ukrajinský Šachtar Doneck.

Do vedenia išiel po polhodine hry zásluhou Benzemu. Od 50. minúty hral navyše v početnej výhode, keďže hosťujúci Stepanenko videl druhú žltú kartu a musel predčasne pod sprchy.

"Biely balet" využil presilovku už o päť minút neskôr, keď sa z penalty trafil Ronaldo. Portugalský kanonier premenil krátko po hodine hry aj druhú jedenástku a v 81. minúte zavŕšil hetrik.

Real však prišiel o zraneného Balea, ktorého v 31. minúte nahradil Kovačič.

Real Madrid potvrdil úlohu favorita

V B-skupine sa Manchester United ujal vedenia na ihrisku PSV Eindohven 1:0. O gól sa v 41. minúte postaral Memphis Depay, ten tak skóroval proti svojmu bývalému klubu, z ktorého cez leto prestúpil na Old Trafford.

Futbalisti PSV však stihli do prestávky vyrovnať zásluhou Hectora Morena a krátko po zmene strán rozhodol o ich triumfe Narsingh.

United prišli okrem troch bodov aj o mladého obrancu Shawa. Ten si v 15. minúte vážne poranil pravú nohu po súboji s Morenom, osem minút ho ošetrovali priamo na ihrisku a potom ho odniesli do útrob štadióna s kyslíkovou maskou.

V druhom zápase "B-čka" zdolal VfL Wolfsburg ruský CSKA Moskva tesne 1:0.

Wolfsburg si pripísal dôležité tri body

Atletico Madrid nechalo rýchlo zabudnúť na víkendovú ligovú prehru s Barcelonou (1:2) a na horúcej pôde Galatasarayu Istanbul v C-skupine viedlo po 25. minútach už 2:0.

Oba góly strelil krídelník Griezmann. Najprv sa presadil prudkou strelou z hranice šestnástky, druhý gól pridal hlavou.

Prvý zástupca Kazachstanu v skupinovej fáze FK Astana prehral na ihrisku bývalého šampióna Benficy Lisabon 0:2.

Z utorňajšieho programu pútal najviac duel D-skupiny. "Citizens" mohli skórovať už v 2. minúte, po chybe súpera sa dostal do tutovky Sterling, ale Buffon zachránil.

Hráči Juventusu dostali loptu do brány v 12. minúte, keď Cuadrado našiel pekným centrom v pokutovom území Pogbu a ten hlavou rozvlnil sieť.

Slovinský rozhodca Skomina však odpískal ofsajd Moratu, ktorý sa lopty síce nedotkol, ale jasne po nej išiel.

Diváci na štadióne Etihad čakali na ďalšiu gólovú možnosť až do 32. minúty, keď Bony nasadil "jasličky" obrancovi, no vo veľkej šanci mu vôbec nevyšlo zakončenie.

Domáci priaznivci sa dočkali gólu v 57. minúte, keď si dal "vlastenca" Chiellini, ktorého tiesnil Kompany. Chvíľu na to mohlo byť už 2:0, ale Buffon opäť vychytal Sterlinga. Záver duelu však už patril hosťom.

V 70. minúte našiel Pogba centrom do šestnástky Mandžukiča a ten vyrovnal na 1:1. Desať minút pred koncom potom rozhodol o triumfe Juventusu exportným gólom z hranice šestnástky Morata.

Juventus win in England for the first time since 1996. Congrats! #UCL

Posted by UEFA Champions League on Tuesday, September 15, 2015

V druhom súboji skupiny medzi FC Sevilla a Borussiou Mönchengladbach, ktorý na čiare rozhodoval Slovák Roman Slyško, sa tešili domáci hráči z triumfu 3:0.

Ten však dosiahli kurióznym spôsobom, keďže v zápase kopali až tri penalty, pričom dve v rozpätí štyroch minút.

Gameiro sa pri prvej v 47. minúte nemýlil, ale druhý pokus poslal iba do brvna. V 66. minúte si postavil loptu na biely bod Banega a upravil na 2:0.

Skóre duelu zavŕšil v 84. minúte Konopljanka.

Liga majstrov 2015/16 (skupinová fáza):

A-skupina

Real Madrid (Šp.) - Šachtar Doneck (Ukr.) 4:0 (1:0)

Góly: 55., 63. a 81. C. Ronaldo (prvé dva z pok. kopu), 30. Benzema

ŽK: 32. Stepanenko, 54. Srna, 75. Kučer, 80. Malyšov (všetci Šachtar)

ČK: 50. Stepanenko (Šachtar) po druhej ŽK, rozhodoval: Ivan Bebek (Chor.)

Real Madrid: Navas - Carvajal, Varane (46. Pepé), Sergio Ramos (59. Nacho), Marcelo - Modrić, Kroos - Isco, Bale (31. Kovačič), C. Ronaldo - Benzema

Šachtar: Pjatov - Srna, Kučer, Rakickij, M. Azevedo - Fred, Stepanenko - Marlos (75. Kovalenko), A. Teixeira, Taison (67. Malyšov) - Gladkij (82. Bernard)

Karim Benzema has 43 goals in 60 #UCL starts for Real Madrid C.F. (10th in all-time European Cup list)

Paríž St. Germain (Fr.) - Malmö FF (Švéd.) 2:0 (1:0)

Góly: 4. Di María, 61. Cavani, ŽK: 66. Verratti, 71. David Luiz - 57. Adu, 64. Bengtsson, rozhodoval: Sergej Karasev (Rus.)

PSG: Trapp - Van der Wiel,Thiago Silva, David Luiz, Maxwell - Verratti, Thiago Motta, Matuidi - Di María (84. Lavezzi), Ibrahimovič (75. Pastore), Cavani

Malmö: Wiland - Tinnerholm, Árnason, Bengtsson, Felipe Carvalho (46. Rodič), Yotún - Adu (85. Rakip), Berget, Lewicki - Rosenberg, Durdič

B-skupina

VfL Wolfsburg (Nem.) - CSKA Moskva (Rus.) 1:0 (1:0)

Gól: 40. Draxler

rozhodoval: Svein Oddvar Moen (Nór.)

Wolfsburg: Benaglio - Träsch, Naldo, Dante, Ricardo Rodriguez - L. Gustavo - D. Caligiuri (85. Guilavogui), M. Kruse, Draxler, Schürrle (76. Arnold) - Dost (46. N. Bendtner)

CSKA: Akinfejev - M. Fernandes, Ignaševič, V. Berezuckij, Sčennikov - Dzagojev, Wernbloom, Natcho (65. Doumbia), Z. Tošič (78. Milanov) - A. Musa, Jeremenko

PSV Eindhoven (Hol.) - Manchester United (Angl.) 2:1 (1:1)

Góly: 45.+ H. Moreno, 57. Narsingh - 41. Depay, ŽK: 55. Arias, 60. H. Moreno, 71. Bruma - 67. Smalling, rozhodoval: Nicola Rizzoli (Tal.)

Eindhoven: Zoet - Arias, Bruma, H. Moreno, Brenet - Hendrix - Pröpper, A. Guardado (72. Schaars) - L. Narsingh, L. de Jong, Lestienne (86. Locadia)

ManUtd: De Gea - Darmian, Smalling, Daley Blind, Shaw (24. M. Rojo) - Schweinsteiger, A. Herrera (75. Fellaini) - A. Young (86. A. Valencia), Mata, Depay - Martial

C-skupina

Galatasaray Istanbul (Tur.) - Atlético Madrid (Šp.) 0:2 (0:2)

Góly: 18. a 25. A. Griezmann, ŽK: 64. Burak Yilmaz, 73. Yasin Öztekin - 64. Gabi, rozhodoval: Szymon Marciniak (Poľ.)

Galatasaray: Muslera - Sabri Sarioglu (46. Yasin Öztekin), Semih Kaya, Denayer, Carole - Hakan Balta - Podolski (71. Sinan Gümüs), Selcuk Inan, Emre Colak (32. Umut Bulut), Sneijder - Burak Yilmaz

Atlético: Oblak - Juanfran, J. Giménez, Godín, Siqueira - A. Griezmann, Tiago, Saúl Esclapez (80. O. Torres), Koke - Vietto (62. Gabi), Jackson Martínez (60. F. Torres)

Benfica Lisabon (Portug.) - FK Astana (Kaz.) 2:0 (0:0)

Góly: 51. Gaitán, 62. Mitroglu

ŽK: 40. Samaris, 45.+ Guedes, 83. Jardel - 21. Ančič, 24. Džolčijev, 78. Žukov, rozhodoval: Tasos Sidiropulos (Gréc.)

Benfica: J. César - Semedo, Luisao, Jardel, Eliseu - Samaris (85. Fejsa) - Guedes, Talisca (77. R. Jimenéz), Gaitán - Mitroglu, Jonas (72. Pizzi)

Astana: Erič - Ilič (90.+ Dedečko), Postnikov, Aničič, Šomko - Džolčijev (81. Bejsebekov), Caňas, Maksimovič, Kéthévoama - Žukov - Kabananga (46. Sčetkin)

D-skupina

Manchester City (Angl.) - Juventus Turín (Tal.) 1:2 (0:0)

Góly: 57. Chiellini (vlastný) - 70. Mandžukič, 81. Morata

bez kariet, rozhodoval: Damir Skomina (Slovin.)

Manchester City: Hart - Sagna, Kompany (75. Otamendi), Mangala, Kolarov - Y. Touré, Fernandinho - David Silva, Sterling (71. De Bruyne), Nasri (84. Agüero) - Bony

Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra - Cuadrado, Hernanes, P. Pogba, Sturaro - Mandžukič (78. Dybala), Morata (85. Barzagli)

FC Sevilla - Borussia Mönchengladbach 3:0 (0:0)

Góly: 47. Gameiro (z pok. kopu), 66. Banega (z pok. kopu), 84. Konopľanka

ŽK: 78. J. A. Reyes, 89. N'Zonzi - 49. Brouwers, 49. Sommer, 52. Stindl, rozhodoval: Pavel Královec (ČR)

Sevilla: S. Rico - Coke, Andreolli, Kolodziejczak, Trémoulinas - Krychowiak, N'Zonzi - Vitolo, Banega (76. Krohn-Dehli), J. A. Reyes (84. Konopľanka) - Gameiro (71. Immobile)

Mönchengladbach: Sommer - Korb, Brouwers, Jantschke, Wendt - Hahn (73. N. Schulz), Stindl (67. Dahoud), Nordtveit, Traoré - Raffael (82. Drmič), T. Hazard

Domov»Futbal»Liga majstrov»Manchester City prehral s Juventusom, United podľahli Eindhovenu