Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Atraktívny európsky šampionát v Košiciach opäť nebude. Odložili ho už druhýkrát

Slovenská reprezentácia v malom futbale. (Autor: SZMF)
Daniel Dedina|19. sep 2021 o 15:35

Hrať sa malo na prelome októbra a novembra.

KOŠICE. Pôvodne sa mali konať v novembri 2020. V poradí desiate majstrovstvá Európy v malom futbale, ktorých dejiskom majú byť Košice, boli pre pandémiu koronavírusu preložené o rok.

Na druhý pokus sa mali uskutočniť od 30. októbra do 6. novembra 2021.

Vzhľadom na opätovne sa zhoršujúcu situáciu - všetky štyri košické mestské okresy sú od tohto týždňa v červenej farbe - padlo rozhodnutie, že šampionát sa ani tohto roku neuskutoční.

Turnaj sa presúva na budúci rok

„Podujatie musíme pre aktuálny vývoj pandemickej situácie presunúť na rok 2022. Situácia v nasledujúcich týždňoch nám, žiaľ, nedovoľuje uskutočniť podujatie v Košiciach pre 24 zúčastnených krajín, ako sme mali naplánované,“ informoval Jakub Pediač, zodpovedný za marketing EMF EURO 2021.

„Detailné informácie, vyjadrenia dôležitých osôb a ďalšie kroky prinesieme v oficiálnej tlačovej správe a pravdepodobne aj na tlačovej konferencii v nasledujúcom období,“ doplnil. 

Najlepší výsledok ešte len príde

O odložení majstrovstiev Európy informuje aj oficiálny web šampionátu. Jednotlivým tímom sa ospravedlnil za spôsobené nepríjemnosti a prisľúbil pomoc v prípade akýchkoľvek problémov.

„V posledných mesiacoch prebiehala pri organizácii turnaja výborná spolupráca. Organizátori odviedli skvelú prácu. Bohužiaľ, v čase pandémie by mal každý uznať, že všetci musíme niečo obetovať, aby sme dosiahli najlepší výsledok. A ten ešte len príde,“ uviedol šéf organizačného výboru a prezident SZMF Peter Králik.

Ani v roku 2021 sa majstrovstvá Európy v malom futbale v Košiciach neuskutočnia. (Autor: SZMF)

Malý futbal sa v uplynulých rokoch dostáva na Slovensku výraznejšie do povedomia.

Pamätné je predovšetkým ťaženie reprezentácie na majstrovstvách sveta 2019 v austrálskom Perthe pod vedením trénera Ladislava Borbélyho.

Slováci po postupe zo skupiny a vyradení Moldavska hrali vo štvrťfinále rovnocennú partiu aj s favorizovanou Brazíliou.

Zverenci Ladislava Borbélyho podľahli neskorším vicemajstrom sveta tesne 1:2 a do boja o medaily sa nedostali.

Daniel Dedina
Daniel Dedina sa venuje širokej škále športov, najčastejšie píše o slovenskom a svetovom futbale. V roku 2019 reportérsky pôsobil na majstrovstách sveta v hokeji i hokejbale, informoval o dianí na štyroch Medzinárodných maratónoch mieru.

Súvisiace články