Pondelok, 6. decembra, 2021Meniny má Mikuláš

Slovensko bude hostiť majstrovstvá Európy, hrať sa bude v Steel aréne

Ladislav Borbély, tréner SR v malom futbale. (Autor: malyfutbal.sk)
TASR|22. apr 2021 o 16:19

Slováci budú obhajovať trináste miesto.

BRATISLAVA. Po jedenástich rokoch sa majstrovstvá Európy v malom futbale uskutočnia opäť na Slovensku.

V roku 2010 hostila historicky prvý kontinentálny šampionát Bratislava, tento raz sa EMF EURO 2021 bude konať v Košiciach od 30. októbra do 6. novembra.

Celý šampionát sa odohrá v priestoroch modernej košickej Steel Arény.

Bojovať o kontinentálny titul bude 24 národných tímov, ktoré žreb rozdelí do šiestich skupín. Každý tím odohrá v prvej fáze šampionátu tri zápasy a do play off postúpi najlepších šestnásť tímov.

"Pandémia nám v roku 2020 skrížila plány, no sme šťastní, že sa majstrovstvá Európy v Košiciach predsa len uskutočnia. Hráči a fanúšikovia si to zaslúžia a my veríme, že po tak nešťastnom roku prinesieme na Slovensko trochu radosti.

Ďakujeme aj mestu Košice za opätovnú silnú podporu a aj vďaka nej sa majstrovstvá Európy v Košiciach môžu uskutočniť," povedal Peter Králik, prezident Slovenského zväzu malého futbalu. 

Na posledných kontinentálnych majstrovstvách v roku 2018 na Ukrajine obsadili Slováci 13. miesto. O rok neskôr prvýkrát hrali aj na majstrovstvách sveta.

Zverenci trénera Ladislava Borbélyho boli len kúsok od veľkého úspechu, keď prehrali 1:2 vo štvrťfinále s neskorším vicemajstrom sveta z Brazílie.

Siedme miesto bolo výsledkom potvrdzujúcim vzostup slovenskej reprezentácie.

Súvisiace články