Maldiniho pri rozlúčkovom čestnom kole niektorí vypískali

SITA|24. máj 2009 o 19:28

Posledný zápas futbalového obrancu AC Miláno Paola Maldiniho na štadióne San Siro mal byť oslavou jeho vernosti "rossoneri".

RÍM. Posledný zápas futbalového obrancu AC Miláno Paola Maldiniho na štadióne San Siro mal byť oslavou jeho vernosti "rossoneri", no časť fanúšikov mu v nedeľu dala jasne najavo, že jediným skutočným kapitánom v histórii AC je pre nich Franco Baresi. Maldini po poslednom zápase aktuálneho ročníka Serie A končí svoju bohatú hráčsku kariéru a zápas 37. kola proti AS Rím bol jeho posledným domácim predstavením. Zverenci trénera Luciana Spallettiho zvíťazili nad AC 3:2, keď víťazný gól z priameho kopu vsietil Francesco Totti. Po záverečnom hvizde sa 40-ročný Maldini vybral na čestné kolo po San Sire, no južná časť štadióna vtedy rozvinula veľký dres AC s číslom 6 a menom Franco Baresi. Fanúšikovia v tej chvíli začali spievať "Je iba jeden Franco Baresi", čím narážali na to, že Maldini po istanbulskom finále Ligy majstrov v roku 2005 nazval priaznivcov "červenočiernych" žobrákmi a žoldniermi.

Štyridsaťročný zadák Maldini, ktorý ako 16-ročný debutoval v drese AC Miláno a zostal mu verný počas celej kariéry, sa v poslednom dueli v drese AC Miláno predstaví na trávniku Fiorentiny. Počas svojho účinkovania získal so svojim súčasným zamestnávateľom množstvo trofejí vrátane siedmich ligových triumfov a piatich víťazstiev v európskych pohároch.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: