Majú minimálnu šancu na postup. Slovenky podľahli domácim Poľkám

Slovenské volejbalistky získali proti favoritovi stretnutia set.

Kvalifikácia volejbalistiek o postup na MS 2018 do Japonska - európska časť - II. fáza - B-skupina:

VARŠAVA (POĽSKO)

Slovensko - Poľsko 1:3 (-19, -15, 26, -19)

104 minút, rozhodovali: Murulo (Est.) a Heckford (Angl.), 790 divákov

Zostava a body SR: Koseková 2, Palgutová, Abrhámová 7, Pištěláková 14, Drobňáková 10, Herelová 8, liberá Valachová a Španková (Šunderlíková 1, Radosová, Salanciová 5, Pencová 9)

6.Island3030:90 b

VARŠAVA. Slovenské volejbalové reprezentantky neuspeli vo svojom treťom vystúpení v poľskej Varšave na turnaji B-skupiny (23. - 28. mája) v rámci II. fázy európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Japonska.

Slovenky po utorkovej prehre 1:3 s Češkami a stredajšej výhre 3:0 nad Cyperčankami vo štvrtok podľahli favorizovaným domácim Poľkám 1:3 (-19, -15, 26, -19).

Zverenky Mareka Rojka v prvej polovici úvodného setu držali s favoritkami krok a viedli 8:5. Následne Poľky zavelili k obratu a bez problémov uspeli.

Začiatok druhého dejstva bol v réžii domácich, ktoré viedli 11:0. Slovenky vzápätí aspoň znížili na 7:12, no Poľky bez problémov kontrolovali vývoj.

Ďalší program SR v B-skupine:

Sobota 27. 5.:

Slovensko - Srbsko (18.00)

Nedeľa 28. 5.:

Island - Slovensko (15.30)

V treťom sete Slovenky prehrávali 13:18, no zmazali manko a dostali sa na 22:22. Neskôr odvrátili dva mečbaly a napokon premenili svoj druhý setbal - 28:26. Pre Poľky to bol prvý prehraný set na turnaji.

Vo štvrtej časti domáce volejbalistky viedli 10:2 a aj keď Slovenky znížili na 18:21, Poľky si postrážili celkový triumf.

Piatok je voľný deň. Turnaj B-skupiny vyvrcholí počas víkendu, Slovenky si zmerajú sily so Srbkami (sobota, 18.00 h) a Islanďankami (nedeľa, 15.30 h).

Na MS postúpia víťazky turnaja, družstvo na druhej priečke prenikne na turnaj záverečnej III. fázy eliminácie (22. - 27. augusta 2017), z ktorého postúpia na svetový šampionát dva tímy.

Slovenské reprezentantky sú s troma bodmi na štvrtej priečke tabuľky a sú prakticky bez šance na účasť na svetovom šampionáte - majú ešte teoretickú nádej na druhé miesto, ktoré zaručí baráž. Slovensko dosiaľ na MS neštartovalo.

Hlasy po stretnutí:

/zdroj: SVF/

Marek Rojko (tréner SR): "Hrali sme lepšie ako v prvom zápase proti Češkám, čo je pre nás dôležité. Väčšinou, keď so silným súperom prehrávame o viac bodov, tak cítime, že sa to nedá, no dnes sme skóre v treťom sete otočili pri štvorbodovej strate, čo je veľmi cenné. Museli sme obtočiť niektoré hráčky, najmä na krajných pozíciách, a všetky výmeny sme trafili. Každá zmena výrazne pomohla. Myslím si, že forma družstva sa zlepšuje, čo ma teší. Zápas mal výbornú úroveň. Pre nás má zisk setu a aj prejav, akým sme sa prezentovali, obrovskú cenu."

Jaroslava Pencová (blokárka SR): "Proti takémuto súperovi treba hrať tímovo a húževnato, čo sa ukázalo v treťom sete, ktorý sme otočili. Som rada, že som mohla od tretieho setu naskočiť do zápasu. Rameno už je v poriadku, ale mala som tréningový výpadok, pretože som bola na injekcii. Chcela som hrať, no rozhodnutie, kedy do zápasu vstúpim, bolo na trénerovi."

Domov»Halové športy»Volejbal»Majú minimálnu šancu na postup. Slovenky podľahli domácim Poľkám