Matthias Mayer. (Autor: AP/Marco Trovati)

Prví siedmi pretekári boli zoradení do troch desatín.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - Bormio, Taliansko

3.Urs KryenbühlŠvajčiarsko+ 0,06 s
4.Dominik ParisTaliansko+ 0,13 s
5.Mauro CaviezelŠvajčiarsko+ 0,16 s
6.Aleksander Aamodt KildeNórsko+ 0,28 s

BORMIO. Rakúsky lyžiar Matthias Mayer triumfoval v stredajšom zjazde Svetového pohára.

V talianskom Bormiu zvíťazil s náskokom štyroch stotín sekundy pred krajanom Vincentom Kriechmayrom, v dramatických pretekoch zaostal o ďalšie dve stotiny tretí Švajčiar Urs Kryenbühl. Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

Tridsaťročný Mayer slávil jubilejné desiate víťazstvo v pretekoch SP, z toho šieste v kráľovskej alpskej disciplíne. Opäť mu prinieslo šťastie štartové číslo 13, s ktorým triumfoval už piatykrát v kariére.

Na zjazdovke Stelvio predviedol vydarenú jazdu bez výraznejších chýb, s primeranou dávkou rizika.

"Vyšlo to. Mám za sebou dobrú jazdu. Zjazdovka bola plná terénnych nerovností, musel som sa ňou riadne popasovať. To sa mi dnes vyplatilo. Boli to veľmi tesné preteky," vyznal sa pre ORF Mayer, ktorý sa postaral o prvé rakúske víťazstvo v prebiehajúcej sezóne alpského SP.

V Bormiu, ako často aj v minulosti, opäť rozhodovali stotinky. Prví siedmi pretekári boli vo výsledkovej listine zoradení do troch desatín.

Víťaz predchádzajúcich štyroch zjazdov v Bormiu, domáci Dominik Paris, skončil na štvrtom mieste (+0,13), líder priebežného hodnotenia disciplíny Aleksander Aamodt Kilde obsadil šiestu priečku (+0,28), víťaz utorkového super-G Američan Ryan Cochran-Siegle sa v záverečnej mužskej súťaži roka 2020 umiestnil na siedmej pozícii (+0,30).

Na čelo celkového poradia SP sa vrátil Nór Kilde, ktorý má pred druhým Alexisom Pinturaultom náskok troch bodov. Francúz v stredajšom zjazde neštartoval.