6.

Albert Popov

Bulharsko

+ 1,54 s

SCHLADMING. Domáci lyžiar Marco Schwarz triumfoval v utorňajšom nočnom slalome Svetového pohára v rakúskom Schladmingu.

Na druhom mieste skončil Francúz Clement Noel s odstupom 68 stotín sekundy, tretí bol jeho krajan a líder celkového poradia Svetového pohára Alexis Pinturault, ktorý zaostal o 0,82 sekundy.

Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie, Adam a Andreas Žampovci neštartovali.

Dvadsaťpäťročný Schwarz dosiahol štvrté víťazstvo v pretekoch Svetového pohára, druhé v slalome.

Ako prvý lyžiar v tejto sezóne vyhral dva slalomy, keď sa radoval aj 10. januára vo švajčiarskom Adelbodene. Predchádzajúcich šesť súťaží malo šesť rôznych víťazov.

Schwarz si upevnil vedenie v hodnotení disciplíny.

"Triumfovať v Schladmingu vždy patrilo k mojim najväčším cieľom. V druhom kole som maximálne zariskoval a vyplatilo sa mi to.

V šiestich zo siedmich tohtosezónnych slalomov som skončil na pódiu, z čoho som nesmierne šťastný," citoval Schwarza portál laola1.at.