Váha, či má pri Vlhovej ostať. Rodina bezo mňa trpí, priznáva Magoni

Petra Vlhová s Liviom Magonim. (Autor: SME - Jozef Jakubčo)
Igor Dopirák|21. mar 2020 o 09:28

Talian má súkromné problémy.

BRATISLAVA. Petru Vlhovú doviedol k veľkému úspechu. Pre Slovensko získala historicky prvé malé glóbusy - za klasický slalom a paralelné disciplíny.

Napriek tomu Livio Magoni stále nevie, či ostane trénerom slovenskej lyžiarky.

"Musím byť v karanténe, takže mám more času na premýšľanie," priznal 56-ročný Talian v rozhovore pre Pravdu.

Magoniho zmluva vyprší na konci mája. O jej možnom predĺžení mal s Vlhovcami rokovať v Ofterschwangu a v Aare, obe podujatia Svetového pohára však zrušili.

Dôvodom, prečo sa skúsený kouč ešte nerozhodol, či bude pre Slovenku pracovať aj naďalej, sú súkromné problémy.

"Pre mňa i moju rodinu to bola náročná sezóna. Musím zostať každý deň na svahu a v práci. Niektorí členovia tímu môžu ísť domov na týždeň či dva, ale ja nie," pokračoval pre Pravdu.

"Väčšiu časť roka musím všetko doma riadiť z diaľky a bolo to pre mňa i moju rodinu náročné. Musím sa rozhodnúť, ktorou cestou pôjdem najbližšie dva roky. Nebude to ľahké rozhodovanie," priznal.

"Musím zohľadniť aj moju rodinu, ktorá je stále bezo mňa a trpí. Chcem pokračovať, ale musím si to poriadne rozmyslieť. Petra je rýchla v každej disciplíne, čoskoro môže byť najlepšia na svete. To však znamená, že bude musieť všetko obetovať a ja tiež," doplnil.

Ak by sa rozhodol pokračovať, musel by byť v práci ešte dlhšie ako teraz.

"V priebehu dvoch rokov budú majstrovstvá sveta aj olympiáda. A radi by sme zaútočili aj na celkový triumf vo Svetovom pohári," dodal Magoni.

Igor Dopirák
Igor Dopirák pracuje na pozícii senior editor. V denníku SME pôsobil od roku 2015, najskôr ako externý redaktor. Jeho srdcovkou je futbal, venuje sa však aj ďalším športom.

Súvisiace články