Utorok, 20. apríla, 2021Meniny má Marcel

Lipták si nepripúšťa scenár bez Cibulkovej

SITA|20. apr 2009 o 16:32

Kapitán slovenskej reprezentácie tenistiek Matej Lipták verí, že jednotka jeho nominácie Dominika Cibulková sa vystrábi zo zranenia ľavej časti slabín, ktoré utrpela v piatok v americkom Charlestone.

BRATISLAVA. Kapitán slovenskej reprezentácie tenistiek Matej Lipták verí, že jednotka jeho nominácie Dominika Cibulková sa vystrábi zo zranenia ľavej časti slabín, ktoré utrpela v piatok v americkom Charlestone, a napokon bude k dispozícii na víkendové stretnutie vo francúzskom Limoges o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie tímov.

"Dominika jednoznačne chce nastúpiť. V stredu by spolu s Wienerovou mala priletieť za tímom a keď bude úplne fit, určite bude hrať. Lenka mala v Spojených štátoch problém s letenkou a na Slovensko sa dostane až v utorok popoludní. V stredu si ešte zatrénuje so svojím osobným koučom Petrom Huberom a od štvrtka bude v plnej príprave s nami vo Francúzsku," povedal pred pondelňajším odchodom časti tímu Matej Lipták a dodal: "Trochu sa nám to skomplikovalo, udiali sa veci, ktoré sme neočakávali a nie je to úplne ideálny stav, ale musíme sa s tým vyrovnať. Cestujeme do Limoges na to, aby sme získali minimálne tri body. Vždy ideme do zápasu s tým, že chceme zvíťaziť."

Nástupca Mojmíra Mihala na lavičke družstva SR Lipták si zatiaľ nechce predstavovať svoj káder bez 17. hráčky svetového rebríčka Cibulkovej: "Pevne verím, že táto alternatíva nenastane. Prípadný scenár bez Dominiky sa teda snažím zatiaľ neriešiť. Zajtra ešte podstúpi ďalšie vyšetrenia, ktoré by mali vylúčiť nejaké veci a už budeme môcť konkrétne reagovať napríklad zaradením niektorej z mladých hráčok - Kristíny Kučovej, Lenky Juríkovej či Klaudie Boczovej. Uvažoval by som však aj nad Janettou Husárovou. Bez Cibulkovej by sme boli veľmi oslabení, ale stále silní a optimistickí. Šanca zvíťaziť by pretrvala."

Tridsaťjedenročný pražský rodák Lipták, ktorý vyrastal v Kremnici a v minulosti trénoval Karol Becka či Petru Kvitovú, potvrdil, že Daniela Hantuchová sa k tímu pripojí v stredu aj v sprievode svojho nového trénera Larriho Passosa. V pondelok odcestovala z kvarteta hráčok iba Magdaléna Rybáriková.

Súvisiace články