PSG nevídane rastie. Azda si Messi nevypýta zvýšenie platu, smeje sa šéf klubu

Nasser Al-Al-Khelaifi a Lionel Messi pri podpise zmluvy medzi hráčom a Paríž St. Germain.
Nasser Al-Al-Khelaifi a Lionel Messi pri podpise zmluvy medzi hráčom a Paríž St. Germain. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, SITA|11. aug 2021 o 21:30

V Paríži evidujú výrazne zvýšený záujem o marketing, reklamu aj sociálne siete.

PARÍŽ. Príchod Lionela Messiho do tímu Paríž Saint-Germain má okrem veľkého športového aj nezanedbateľný obchodný prínos pre najväčší francúzsky a jeden z najbohatších európskych futbalových klubov.

Výrazne zvýšený záujem o marketing, reklamu aj sociálne siete Parížania evidujú od chvíle, čo 34-ročný Argentínčan po 21 rokoch definitívne povedal zbohom FC Barcelona a prejavil úmysel prísť do Parku Princov.

Jeho dres s číslom 30 sa stal prakticky ihneď najžiadanejším artiklom v internetovom obchode PSG.

Účet klubu na Instagrame narástol za pár hodín z približne 19 miliónov fanúšikov na viac ako 45 miliónov sledovateľov.

"Messi so sebou prináša veľa pozitív pre náš klub najmä v komerčnej oblasti. Je to veľké aktívum na našom bankovom účte smerom do budúcnosti," vyhlásil katarský majiteľ PSG Nasser Al-Khelaifi.

"Čísla predajnosti v klubovom obchode nám utešene rastú. Sú až šokujúco vysoké. Preto len dúfam, že Leo si nezapýta zvýšenie platu," s úsmevom pokračoval Al-Khelaifi.

Na otázku, či klub kúpou Messiho neporušil pravidlá finančnej fair-play, 47-ročný katarský majiteľ odpovedal:

"V dôsledku pandémie COVID-19 bola v pravidlách nastavená určitá flexibilita a zmeny sa týkajú toho, aby sa zastavili obrovské straty. Za náš tím môžem potvrdiť, že pravidlá finančnej fair-play dodržiavame od prvého dňa, keď sme prišli do klubu, a trvá do dodnes.

A čo sa týka príchodu Messiho, pred jeho podpisom sme si starostlivo ošetrili, či to vôbec je možné. A tak sme vedeli, do čoho ideme a že si ho môžeme dovoliť."

Al-Khelaifi ako člen výkonného výboru UEFA a šéf Európskej asociácie futbalových klubov má veľký záujem na tom, aby sa v rámci pravidiel finančnej fair-play začala diskusia o nekontrolovaných výdavkoch na prestupy hráčov.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»PSG nevídane rastie. Azda si Messi nevypýta zvýšenie platu, smeje sa šéf klubu