Linus Strasser vyhral slalom v Záhrebe 2021.
Linus Strasser vyhral slalom v Záhrebe 2021. (Autor: TASR/AP)

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - Záhreb (Chorvátsko)

3.Marco SchwarzRakúsko+ 0,16 s
4.Michael MattRakúsko+ 0,46 s
5.Filip ZubčičChorvátsko+ 0,47 s
6.Victor Muffat-JeandetFrancúzsko+ 0,50 s

ZÁHREB. Nemecký lyžiar Linus Strasser získal druhý triumf vo Svetovom pohári. V stredajších pretekoch v slalome v chorvátskom Záhrebe zvíťazil pred Rakúšanmi Manuelom Fellerom (+0,10 s) a Marcom Schwarzom (+0,16).

Feller sa vďaka druhému miestu dostal na čelo hodnotenia disciplíny.

Druhé kolo slalomu poznačilo počasie. V hornej časti trate, ktorá bola navyše čoraz viac rozbitá, padala hustá hmla. Francúz Clement Noël, ktorý viedol po prvom kole, skončil napokon siedmy.

Druhé kolo mal najrýchlejšie Rakúšan Michael Matt, ktorý bol po prvom kole na 26. mieste. Napokon skončil tesne za stupňami víťazov na 4. mieste. Slováci v chorvátskej metropole neštartovali.

Strasser bol po prvom kole ôsmy, v druhom mu namerali piaty najlepší čas. V súčte oboch mu to napokon stačilo na premiérový triumf v slalome a druhý v kariére po triumfe v paralelnom slalome v Štokholme v roku 2017.

Po dojazde Noëla neskrýval emócie. "V Záhrebe je vždy úžasné publikum, teraz sú tu len členovia tímu. Ale aj tak si to užívam. Tieto úžasné emócie vo mne zostanú navždy," uviedol 28-ročný Nemec pre Eurosport.