Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Slovan bude pri žrebe Ligy majstrov nasadený, pozná možných súperov

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava na ilustračnej fotografii. (Autor: Martin Baumann - TASR)
TASR|23. júl 2020 o 12:45

Slovan je v spoločnosti Celticu či Crvenej zvezdy.

BRATISLAVA. Futbalisti ŠK Slovan Bratislava budú pri žrebe 1. predkola Ligy majstrov 2020/2021 nasadení.

Mužstvo trénera Jána Kozáka ml. v minulej sezóne vďaka účinkovaniu v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA o niečo vylepšilo svoj koeficient na 7,000 a v prvom kole bude pri žrebe medzi nasadenými klubmi v spoločnosti Celticu Glasgow či Crvenej zvezdy Belehrad.

Žreb, ktorý sa uskutoční 9. augusta v Nyone, môže Slovanu v prvom predkole prideliť jedného zo sedemnástich nenasadených súperov.

"Škála súperov je mimoriadne pestrá. Sú v nej aj kluby, ktoré majú zaujímavé európske meno a ambície, ako napríklad bieloruský Dinamo Brest či švédsky Djurgarden.

Zároveň sú v osudí viaceré kluby z menších futbalových krajín ako Gibraltár, Faerské ostrovy či Malta. S viacerými potenciálnymi protivníkmi máme či už čerstvé, alebo skôr historické skúsenosti.

S Dinamom Brest sme sa stretli v zime v rámci prípravy v Turecku (prehra 0:1) i v novembri 2018 v Bratislave (víťazstvo 3:1).

Zopakovať si môžeme konfrontáciu s gibraltárskym majstrom Europa FC, ktorý sme hladko vyradili v kvalifikácii Európskej ligy 2015/16 po výsledkoch 6:0 vonku a 3:0 doma," informuje oficiálny web slovenského šampióna.

Zápasy 1. predkola sú na programe 18./19. augusta.

Nasadenie klubov pred žrebom 1. predkola Ligy majstrov

Nasadené kluby (majstrovská vetva):

<>
  • ŠK Slovan Bratislava (Slovensko)
  • Celtic Glasgow (Škótsko)
  • FC Astana (Kazachstan)
  • Ludogorec Razgrad (Bulharsko)
  • FK Crvena zvezda (Srbsko)
  • Karabach Agdam (Azerbajdžan)
  • Legia Varšava (Poľsko)
  • Maccabi Tel Aviv (Izrael)
  • Molde FK (Nórsko)
  • FC Šerif Tiraspoľ (Moldavsko)
  • Ferencváros Budapešť (Maďarsko)
  • Dundalk FC (Írsko)
  • FK Suduva (Litva)
  • Omonia Nikózia (Cyprus)
  • FK Sarajevo (Bosna a Hercegovina)
  • Dinamo Tbilisi (Gruzínsko)
  • Universitatea Craiova alebo Kluž (majster Rumunska)
<>

Nenasadené kluby (majstrovská vetva):

<>
  • FK Sileks (Severné Macedónsko)
  • Fola Esch (Luxembursko)
  • Djurgarden IF (Švédsko)
  • Budučnost Podgorica (Čierna Hora)
  • FC Flora Tallinn (Estónsko)
  • Dinamo Brest (Bielorusko)
  • Riga FC (Lotyšsko)
  • Connah's Quay Nomads FC (Wales)
  • KÍ Klaksvík (Faerské ostrovy)
  • Europa FC (Gibraltár)
  • NK Celje (Slovinsko)
  • KuPS Kuopio (Fínsko)
  • KR Reykjavík (Island)
  • FC Ararat (Arménsko)
  • KF Tirana (Albánsko)
  • FC Floriana (Malta)
  • víťaz predkola Linfield FC (Severné Írsko)/FC Ballkani (Kosovo)/Atletic Club d'Escaldes (Andorra)/SP Tre Fiori (San Maríno)

Súvisiace články