Slavia v odvete bojovala zo všetkých síl a vyhrala. V Lige majstrov však končí

Jan Kuchta (vpravo) v zápase Slavia Praha - Ferencváros Budapešť, 3. predkolo Ligy majstrov. (Autor: TASR/AP)
TASR, SITA|10. aug 2021 o 21:35 (aktualizované 11. aug 2021 o 10:24)

Proti favoritovi neuspela ani Sparta.

BRATISLAVA. Futbalisti Slavie Praha zvíťazili v utorok v odvete 3. predkola Ligy majstrov 2021/2022 v Edene nad Ferencvárosom Budapešť 1:0.

Ani to im však na postup do play off nestačilo, keďže v prvom zápase prehrali na pôde súpera 0:2. Slavia sa tak presunie do play off Európskej ligy.

Sparta má istú skupinu Európskej ligy

V tíme českého majstra hrali do 65. minúty slovenskí reprezentanti Ivan Schranz a Jakub Hromada, medzi náhradníkmi v tíme Ferencvárosu figuroval Róbert Mak.

Maďarský majster stále živí nádej na zopakovanie účasti v základnej skupine Ligy majstrov z minulej sezóny.

"Som sklamaný, prežívam to ešte ťažšie ako pred rokom proti Midtjyllandu. Nehrá sa na to, kto bol napohľad lepší. Štatisticky sme boli vo všetkom lepší, ale futbal sa rozhoduje v pokutovom území a my sme dali za 180 minút jeden gól.

Postúpil šťastnejší tím a my sa pokúsime presvedčiť tak ako pred rokom v Európskej lige," vyhlásil tréner Slavie Jindřich Trpišovský na portáli iDnes.cz.

V Lige majstrov končí aj druhý český tím - Sparta Praha. V odvete nestačil na AS Monaco 1:3. Účastník francúzskej Ligue 1 v dvojzápase uspel so skóre 5:1.

V drese zdolaného tímu odohral celý zápas slovenský obranca Dávid Hancko, medzi náhradníkmi boli obranca Lukáš Štetina aj brankár Dominik Holec. Sparta ako zdolaná z ligovej vetvy má istú účasť v skupine Európskej ligy.

Neuspel ani Hrošovského Genk

Ďalej idú aj hráči holandského PSV Eindhoven, ktorí si v prvom zápase doma proti dánskemu FC Midtjylland vybojovali výbornú pozíciu po víťazstve 3:0. Naň nadviazali víťazstvom 1:0, o ktorom rozhodli až v nadstavenom čase.

Výsledok 1:0 v odvete stačil na postup moldavskému Šeriffu Tiraspoľ po tom, ako remizoval na pôde bývalého európskeho šampióna CZ Belehrad 1:1.

"Naša prehra, moja zodpovednosť. Je mi ľúto hráčov, ktorí dali do toho všetko. Vytvorili sme si šance, ale nepremenili sme ich. A potom prišiel gól súpera z brejku. Som smutný a musím sa na to vyspať.

Toto je moja najťažšia trénerská prehra," skonštatoval Dejan Stankovič z lavičky CZ Belehrad, bývalý 103-násobný reprezentant Srbska.

Postúpili aj futbalisti ukrajinského Šachtaru Doneck, ktorí zdolali v Kyjeve KRC Genk 2:1. Rovnakým výsledkom zvíťazili aj v prvom zápase.

V drese zdolaného belgického tímu hral do 62. minúty slovenský reprezentačný stredopoliar Patrik Hrošovský.

Liga majstrov - 3. predkolo, odvety:

Šeriff Tiraspoľ - CZ Belehrad 1:0 (1:0)

Gól: 45.+2 Arboleda

/prvý zápas: 1:1, do play off postúpil Tiraspoľ/

Slavia Praha - Ferencváros Budapešť 1:0 (1:0)

Gól: 37. Masopust

ČK: 84. Čivič (Ferencváros)

/Ivan Schranz a Jakub Hromada (obaja Slavia) hrali do 65. minúty, Róbert Mak (Ferencváros) sedel na lavičke náhradníkov/

/prvý zápas 0:2, do play off postúpil Ferencváros/

Šachtar Doneck - KRC Genk 2:1 (1:0)

Góly: 27. Traore, 77. Antonio - 90. Heynen

/Patrik Hrošovský (Genk) hral do 62. minúty/

/prvý zápas: 2:1, do play off postúpil Doneck/

FC Midtjylland - PSV Eindhoven 0:1 (0:0)

Gól: 90+3. Bruma

/prvý zápas 0:3, do play off postúpil Eindhoven/

AS Monaco - Sparta Praha 3:1 (0:0)

Góly: 50. Martins, 56. Golovin, 81. Diop - 78. Karlsson

/Dávid Hancko odohral celý zápas, Lukáš Štetina a Dominik Holec (všetci Sparta) boli na lavičke náhradníkov/

/prvý zápas 1:1, do play off postúpil Razgrad/

Benfica Lisabon - Spartak Moskva 2:0 (0:0)

/prvý zápas: 1:2, do play off postúpilo Malmö/

Domov»Futbal»Liga majstrov»Slavia v odvete bojovala zo všetkých síl a vyhrala. V Lige majstrov však končí