Radosť hráčov PSG.
Radosť hráčov PSG. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|28. sep 2021 o 22:55 (aktualizované 28. sep 2021 o 23:11)

AC Miláno v oslabení neudržalo vedenie.

BRATISLAVA. Argentínsky futbalista Lionel Messi strelil prvý gól v drese Paríža St. Germain. V utorňajšom dueli A-skupiny Ligy majstrov proti Manchestru City spečatil víťazstvo domácich 2:0.

Real Madrid doma šokujúco prehral s nováčikom súťaže Šeriffom Tiraspol 1:2.

Parížania sa v šlágri utorňajšieho programu ujali vedenia už v 8. minúte. Po rýchlom prechode do útoku Mbappé našiel v šestnástke Neymara, ktorý nezakončil, no k lopte sa dostal Gueye a vymietol horný roh Edersonovej bránky.

V 26. minúte nevyužili Citizens obrovské šance na vyrovnanie. Sterling trafil brvno a Bernardo Silva následne ani na dvakrát nedokázal dopraviť loptu do opustenej bránky. V závere polčasu sa po hlavičke hosťujúceho Diasa vyznamenal Donnarumma.

V 74. minúte rozjasal Park princov Messi, ktorý po narážačke s Mbappém strelou z hranice šestnástky prekonal Edersona a stanovil konečný výsledok.

Štatistiky zápasu Paríž St. Germain - Manchester City.
Štatistiky zápasu Paríž St. Germain - Manchester City. (Autor: SofaScore.com)

Real Madrid v D-skupine na Santiago Bernabeu prehrával so Šeriffom od 25. minúty, keď sa hlavou presadil Džasurbek Jachšibojev.

V 65. minúte vyrovnal Karim Benzema z pokutového kopu nariadeného za faul na Viniciusa Juniora. O penalte rozhodol VAR.

Real vrhol všetky sily do útoku, no v 90. minúte inkasoval po druhý raz, keď sa exportným halfvolejom zaskvel Sebastien Thill.

AC Miláno v prvom domácom vystúpení v Lige majstrov po vyše sedemročnej prestávke prehralo v B-skupine s Atleticom Madrid 1:2.

Viac ako hodinu však domáci dohrávali bez vylúčeného Francka Kessieho, v nadstavenom čase rozhodol o ich prehre z jedenástky Luis Suarez.

FC Liverpool triumfoval na pôde FC Porto presvedčivo 5:1. Dva góly vsietili Mohamed Salah a Roberto Firmino, ďalší pridal Sadio Mane.

Liga majstrov - skupinová fáza - 28. september:

A-skupina:

Paríž St. Germain - Manchester City 2:0 (1:0)

AC Miláno - Atlético Madrid 1:2 (1:0)

Góly: 20. Leao - 84. Griezmann, 90.+7 Suarez (z 11 m)

ČK: 29. Kessie (AC) po druhej ŽK

C-skupina:

Borussia Dortmund - Sporting Lisabon 1:0 (1:0)

Gól: 37. Malen

D-skupina:

Real Madrid - Šeriff Tiraspol 1:2 (0:1)

Góly: 65. Benzema (z 11 m) - 25. Jachšibojev, 90. Thill

Domov»Futbal»Liga majstrov»Messi prvýkrát skóroval za PSG, Tiraspol šokoval Real. Liverpool strelil päť gólov