Legia mala v predkole Ligy majstrov na mále, Celtic deklasoval súpera

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: RADOSLAV BLAŽEK)
TASR|18. aug 2020 o 22:05

Astana vypadla s Brestom.

BRATISLAVA. Futbalisti azerbajdžanského tímu FK Karabach sa prebojovali do 2. predkola Ligy majstrov 2020/2021.

V dueli 1. predkola zvíťazili na domácej pôde nad FK Sileks zo Severného Macedónska presvedčivo 4:0. Dva góly strelil haitský obranca Wilde-Donald Guerrier.

Úlohu favorita potvrdila aj Legia Varšava, poľský tím sa však v dueli so severoírskym Linfieldom dlho trápil v koncovke.

O víťazstve 1:0 rozhodol až v 82. minúte striedajúci Jose Kante. Hostia hrali v tom čase už bez vylúčeného Kirka Millara. Do 2. predkola postúpil aj bieloruský tím Dinamo Brest po triumfe 6:3 nad kazašskou Astanou.

Vo večernom dueli škótsky Celtic Glasgow deklasoval islandský KR Reykjavík 6:0. O svojom víťazstve rozhodol už v prvom polčase, keď si vypracoval trojgólový náskok. Dva presné zásahy zaznamenal Odsonne Edouard.

Srbský šampión Crvena Zvezda Belehrad si poradil s gibraltárskym tímom Europa FC 5:0, hetrikom sa blysol El Fardou Ben Nabouhane.

Liga majstrov 2020/2021

1. predkolo - hrá sa na jeden zápas

• Dinamo Brest - FC Astana 6:3 (4:1)

Góly: 16. a 22. Gordejčuk, 17. Pechenin, 37. Sedko, 55. a 90. Diallo - 41. Tomasov, 53. Rotariu, 87. Bejsebekov

• Legia Varšava - Linfield FC 1:0 (0:0)

Gól: 82. Kante, ČK: 75. Millar (Linfield)

• FK Karabach - FK Sileks 4:0 (2:0)

Góly: 11. Jaime, 40. a 51. Guerrier, 80. Emreli

• Celtic Glasgow - KR Reykjavík 6:0 (3:0)

Góly: 6. Elyounoussi, 17. a 72. Edouard, 21. Julien, 48. Taylor, 90. Klimala

• Crvena Zvezda Belehrad - Europa FC 5:0 (2:0)

Góly: 25., 44. a 52. Ben Nabouhane, 78. a 87. Ivanič

Domov»Futbal»Liga majstrov»Legia mala v predkole Ligy majstrov na mále, Celtic deklasoval súpera