Prvýkrát vyhral. Lewandowski sa v Nemecku stal najlepším hráčom roka

TASR|30. aug 2020 o 13:29

Rebríček zostavuje magazín Kicker.

MNÍCHOV. Poľský útočník Robert Lewandowski sa stal v Nemecku najlepším futbalistom uplynulej sezóny.

Kanonier Bayernu Mníchov získal tradičné ocenenie magazínu Kicker po prvý raz v kariére.

Tridsaťdvaročný Lewandowski má za sebou vydarený ročník, s klubom získal treble za víťazstvo v bundeslige, národnom pohári i Lige majstrov.

Podieľal sa na ňom 34 ligovými gólmi a 15 zásahmi v LM. Za svoje výkony dostal 276 z 525 hlasov od tamojších športových novinárov.

Na druhom a treťom mieste skončili jeho spoluhráči Thomas Müller a Joshua Kimmich.

Majstrovský Bayern mal v top 10 až šesť zástupcov, okrem spomenutého tria figuroval na 7. mieste Leon Goeretzka, Alphonso Davies bol deviaty a David Alaba desiaty.

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Prvýkrát vyhral. Lewandowski sa v Nemecku stal najlepším hráčom roka